Więcej smartfonów ze składanymi ekranami. Myśli o nich Honor, Xiaomi, Oppo…

honor logo

Rośnie liczba producentów planujących wejście na rynek smartfonów z zaginanymi ekranami. Nowym graczem chce tutaj zostać Honor.

Huawei kilka miesięcy temu sprzedał markę Honor. Jej nowe szefostwo ma bardzo ambitne plany. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że spółce udało się już na nowo nawiązać kontakty z kluczowymi dostawcami podzespołów – które wcześniej były przerwane przez amerykańskie sankcje. Pisaliśmy też wtedy o deklaracji George Zhao, dyrektora zarządzającego marki Honor, w której zapowiadał rywalizację z flagowymi telefonami konkurencji.

Teraz na stronach Weibo, popularnego w chinach medium społecznościowego, pojawiły się plotki, że Honor planuje produkcję smartfonu ze składanym ekranem. Będzie on częścią serii Magic. 

To może przełożyć się w przeciągu maksymalnie kilku kwartałów na znaczący wzrost konkurencji na rynku smartfonów ze składanymi ekranami. Coraz więcej bowiem producentów chce mieć takie w ofercie.

Po pierwsze, pewne są już kolejne składane komórki Samsunga – Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Zostaną zaprezentowane jesienią. Samsung chce przy tym, by wśród jego nowych zaginanych smartfonów, pojawił się model wyraźnie bardziej przystępny cenowo od Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip 3. 

W tym roku można też spodziewać się debiutu pierwszego składanego smartfonu Oppo, a chwilę później na rynku pojawić się też mają aż trzy komórki Xiaomi z zaginanymi wyświetlaczami. 

Jednym słowem, wiele wskazuje na to, że niedługo składane wyświetlacze pójdą w lud i trafią pod strzechy. A to oznacza, że na pewno będą tańsze niż teraz.

Foto: Honor.

Czytaj więcej: Samsung ma nowy pomysł na selfie. Zrobimy je głównym aparatem zainstalowanym na obrotowym słupku.
Czytaj więcej: W smartfonach Huawei znowu pojawią się aplikacje Google? Ludzie Bidena przyjrzą się sprawie raz jeszcze.

Podziel się artykułem