Więcej smartfonów ze składanymi ekranami. Myśli o nich Honor, Xiaomi, Oppo…

honor logo

Rośnie liczba producentów planujących wejście na rynek smartfonów z zaginanymi ekranami. Nowym graczem chce tutaj zostać Honor.

Huawei kilka miesięcy temu sprzedał markę Honor. Jej nowe szefostwo ma bardzo ambitne plany. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że spółce udało się już na nowo nawiązać kontakty z kluczowymi dostawcami podzespołów – które wcześniej były przerwane przez amerykańskie sankcje. Pisaliśmy też wtedy o deklaracji George Zhao, dyrektora zarządzającego marki Honor, w której zapowiadał rywalizację z flagowymi telefonami konkurencji.

Teraz na stronach Weibo, popularnego w chinach medium społecznościowego, pojawiły się plotki, że Honor planuje produkcję smartfonu ze składanym ekranem. Będzie on częścią serii Magic. 

To może przełożyć się w przeciągu maksymalnie kilku kwartałów na znaczący wzrost konkurencji na rynku smartfonów ze składanymi ekranami. Coraz więcej bowiem producentów chce mieć takie w ofercie.

Po pierwsze, pewne są już kolejne składane komórki Samsunga – Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Zostaną zaprezentowane jesienią. Samsung chce przy tym, by wśród jego nowych zaginanych smartfonów, pojawił się model wyraźnie bardziej przystępny cenowo od Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip 3. 

W tym roku można też spodziewać się debiutu pierwszego składanego smartfonu Oppo, a chwilę później na rynku pojawić się też mają aż trzy komórki Xiaomi z zaginanymi wyświetlaczami. 

Jednym słowem, wiele wskazuje na to, że niedługo składane wyświetlacze pójdą w lud i trafią pod strzechy. A to oznacza, że na pewno będą tańsze niż teraz.

Foto: Honor.

Czytaj więcej: Samsung ma nowy pomysł na selfie. Zrobimy je głównym aparatem zainstalowanym na obrotowym słupku.
Czytaj więcej: W smartfonach Huawei znowu pojawią się aplikacje Google? Ludzie Bidena przyjrzą się sprawie raz jeszcze.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *