Nubia Flip 5G. Stylowy składak za mniej niż 2,5 tys. zł? 

Nubia Flip 5G

Wszystko wskazuje na to, że za chwilę, czyli 9 kwietnia w Europie zadebiutuje nowy smartfon Nubia Flip 5G. Będzie to najtańszy telefon ze składanym ekranem na rynku.

W lutym w Japonii do sklepów trafił stylowy składany telefon ZTE Libero Flip. Wyceniono go tam na równowartość około 1700 złotych.

Rewelacyjnie mało, biorąc pod uwagę, że to świetnie wyglądający mały telefon z dwoma ekranami. Główny składany ma wyświetlacz OLED o przekątnej 6,9 cala, rozdzielczości 1188 × 2790 i odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz. Drugi to zewnętrzna okrągła matryca OLEC 1,43 cala służąca głównie do sprawdzania godziny i powiadomień. Telefon poza tym napędza przyzwoity procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 współpracujący z 8 GB pamięci RAM i 256 GB miejsca na dane. Bateria o pojemności 4310 mAh wspiera tutaj funkcję szybkiego ładowania o mocy 33 W. Cieszy też zestaw aparatów – główny korzysta z matrycy 50 Mpix.

Niemal równocześnie z debiutem w Japonii na targach MWC w Barcelonie pokazano w zasadzie ten sam telefon po nową marką i nazwą – Nubia Flip 5G, co sugerowało wyraźnie, że składak trafi i do Europy. Teraz wiemy, kiedy to się stanie. 

Nubia uruchomiła stronę WWW, na której odlicza czas do europejskiej premiery modelu Flip 5G. Ta zdarzy się już 9 kwietnia.

Firma nie podaje niestety ceny nowego telefonu, ale spekuluje się, że wyniesie ona na Starym Kontynencie około 550 euro, a więc możliwe, że w Polsce zmieścimy się w kwocie poniżej 2,5 tys. zł. Byłby to więc najtańszy składany telefon do kupienia nad Wisłą. Teraz wśród konkurencji najmniej zapłacimy za Motorolę Razr 40 – to jednak wydatek większy o kilkaset złotych.

Foto: Nubia.

Podziel się artykułem