Huawei MatePad 11.5″ PaperMatte Edition – matowy ekran to nie wszystko

HUAWEI MatePad 11.5 PaperMatte

Huawei rozpoczyna sprzedaż w Polsce tabletu MatePad 11.5″ PaperMatte Edition. To niemal idealne narzędzie dla studentów – z kilku powodów.

Zacznijmy od tego, że Huawei produkuje tablety w trzech seriach. Huawei MatePad Pro to sprzęt dla profesjonalistów – grafików, projektantów, inżynierów. Mamy to duży i świetny wyświetlacz, wysoką wydajność, bardzo ergonomiczną klawiaturę i rysik, który wykrywa ponad 10 tys. poziomów nacisku. Cena? Powyżej 4 tys. zł. Na drugim biegunie jest seria MatePad SE. To niedrogi sprzęt do podstawowej konsumpcji multimediów i zabawy.

A pośrodku mamy serię Huawei MatePad, gdzie pojawił się właśnie drugi model po MatePad 11.5” z ekranem PaperMatte Edition.

Nowy tablet to sprzęt, który świetnie nadaje się do sporządzania odręcznych notatek z rysunkami, tabelami lub bez nich, intensywnego oglądania filmów, słuchania muzyki i gry. Do tego ma metalową obudowę, jest lekki  i długo działa na jednym naładowaniu – jednym słowem to niemal idealny sprzęt dla studenta. W tym cieszy też jego cena – 1399 zł,  teraz w ramach promocji od razu z rysikiem.

HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition – po pierwsze ekran

Matowy wyświetlacz w MatePad 11.5″ PaperMatte Edition to z pewnością jeden z największych wyróżników nowego tabletu.

Zastosowana tutaj technologia – jak twierdzi producent – eliminuje 97 proc. wszystkich odblasków z zewnętrznych źródeł światła, zapewniając czytelność wyświetlanego obrazu na poziomie zbliżonym do wydruku na papierze.

Dodając do tego maksymalną jasność na poziomie 420 nitów, okazuje się, że przy większym nasłonecznieniu sprawdzi się on znacznie lepiej niż ekrany błyszczące. Częstotliwość odświeżania 120 Hz, rozdzielczość 2200 × 1440 i 100 proc. pokrycia barw sRGB przekładają się na czysty obraz i płynną nawigację.

Ekran umożliwia także wielogodzinną pracę, ponieważ chroni wzrok, ograniczając emisję szkodliwego niebieskiego światła oraz eliminując migotanie. Skuteczność ochrony potwierdzają certyfikaty Low Blue Light i Flicker Free przyznane przez TÜV Rheinland. 

HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition – sprzęt do pisania

Wyświetlacz tabletu wyposażono w unikalną technologię mikrowibracji i amortyzacji, które odwzorowują wrażenia z pisania piórem na papierze. A dostępny opcjonalnie rysik HUAWEI M-Pencil (2. generacji), wykrywający ponad 4 tys. poziomów nacisku, umożliwia lekkie i precyzyjne pisanie oraz rysowanie. Robienie notatek jest tutaj po prostu przyjemne.

Jednak nie zawsze idealnie pracuje się z rysikiem. Do tabletu wato dokupić dedykowaną magnetyczną klawiature – zamieni się w lekki notebook o niezłej wydajności. Płynną i wygodną pracę zapewnia zestaw oparty na wydajnym chipsecie Qualcomm® Snapdragon™ 7 Gen 1, 8 GB RAM i 256 GB pamięci.

To pozwala na równoczesne wykonywanie wielu zadań, niczym na laptopie. Przy pomocy gestów można podzielić ekran i wyświetlać różne aplikacje jako pływające okna lub zmultiplikować okno jednej aplikacji. W sumie tablet obsługuje do 4 zadań jednocześnie, w tym dwa okna kafelkowe i dwa okna pływające. 

Można więc np. edytować e-maile podczas czatowania, oglądać filmy w czasie zakupów lub robić notatki podczas czytania. Aplikacje biurowe WPS Office pozwalają na tablecie wygodnie przygotować prezentację, dokument tekstowy lub arkusz kalkulacyjny. Natomiast AI Voice obsługuje konwersję głosu na tekst, aby dać palcom chwilę wytchnienia. 

HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition – lekki i odporny

Przy grubości zaledwie 6,85 mm i wadze 499 g, HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition wygodnie leży w dłoni. Zmieści się też do każdego plecaka lub większej torebki. Dzięki jednolitej, aluminiowej konstrukcji tablet jest bardziej odporny na uszkodzenia podczas użytkowania i transportu.

Magnetyczna antena CSM współpracuje z ulepszoną technologią Wi-Fi 6 z podwójną anteną 2 × 2 MIMO, zapewniając dwukrotnie większą przepustowość i 3,5-krotnie większą szybkość pobierania.

Tablet wyposażony jest w baterię o pojemności aż 7700 mAh, która pozwala na 10,5 godziny odtwarzania wideo off-line.  Urządzenie wspiera również ładowanie z mocą 20 W, które od 0 do 100 proc. zajmuje około 2,5 godziny. 

HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition – cztery głośniki na pokładzie

HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition został wyposażony w czterogłośnikowy system audio i ulepszone algorytmy Huawei Histen 8.1, które optymalizują efekty dźwiękowe i sprawiają, że dźwięk jest głęboki, głośny oraz wyraźny, niezależnie od sposobu użytkowania. 

O wrażenia słuchowe dba również technologia redukcji szumów AI, która odfiltrowuje niepożądane hałasy w otoczeniu, aby zapewnić koncentrację podczas pracy lub nauki.

HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition – aplikacje z Huawei AppGallery

Amerykańskie sankcje odcięły Huawei od sklepu Google. Jednak w ciągu ostatnich lat chińskiej firmie udało się znacząco rozwinąć jej własny oficjalny sklep z aplikacjami Huawei AppGallery. Jest ich naprawdę wiele – w tym wiele często używanych i dobrze znanych w Polsce, wśród nich np. aplikacje polskich banków.

Rekomendowana cena detaliczna HUAWEI MatePad 11.5″ PaperMatte Edition w wersji z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej to 1399 zł. Od 8 kwietnia do wyczerpania zapasów trwa promocja w ramach której nabywcy wraz z tabletem otrzymują gratisowy rysik HUAWEI M-Pencil 2. generacji. 

Foto: Huawei

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *