Netflix testuje timer w komórkach. Idealne rozwiązanie dla uzależnionych i dzieci

netflix

Na niektórych rynkach Netflix rozpoczął testowanie funkcji automatycznego wyłączania jego aplikacji po wskazanym przez użytkownika czasie.

Timer testowany jest w aplikacjach na telefon Android na kilku rynkach. W poniedziałek wśród nich nie było jeszcze polskiego.

Nowa funkcja aktywowana jest poprzez dotknięcie ikony zegara, która pojawia się w prawym górnym rogu ekranu podczas odtwarzania filmu. Dzięki temu u dołu ekranu zaczynają być widoczne ustawienia timera.

Pozwalają ustawić automatyczne wyłączenie aplikacji po 15, 30 i 45 minutach lub kiedy skończy się materiał wideo, który oglądamy.

Rozwiązanie testowane jest wyłącznie na profilach osób dorosłych – trochę szkoda, bo wydaje się, że ma potencjał, by dodatkowo dyscyplinować dzieci nadużywające Netfliksa.

Timer jednak – jeżeli zostanie wprowadzony na stałe, co jeszcze nie jest pewne, Netflix testuje dużo funkcji, których potem nie wprowadza – może pomóc tym, którzy mają kłopot z kontrolowaniem swojego czasu spędzanego przed komórką z kolejnymi filmami strumieniowanymi z popularnego serwisu.

Foto: Mohamed Hassan z Pixabay .

Czytaj więcej: Netflix testuje zwykłą telewizję. Na początek we Francji.
Czytaj więcej: Smutna wiadomość dla Brytyjczyków. Netflix podnosi ceny akurat, gdy zaczął się lockdown.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *