Netflix testuje timer w komórkach. Idealne rozwiązanie dla uzależnionych i dzieci

netflix

Na niektórych rynkach Netflix rozpoczął testowanie funkcji automatycznego wyłączania jego aplikacji po wskazanym przez użytkownika czasie.

Timer testowany jest w aplikacjach na telefon Android na kilku rynkach. W poniedziałek wśród nich nie było jeszcze polskiego.

Nowa funkcja aktywowana jest poprzez dotknięcie ikony zegara, która pojawia się w prawym górnym rogu ekranu podczas odtwarzania filmu. Dzięki temu u dołu ekranu zaczynają być widoczne ustawienia timera.

Pozwalają ustawić automatyczne wyłączenie aplikacji po 15, 30 i 45 minutach lub kiedy skończy się materiał wideo, który oglądamy.

Rozwiązanie testowane jest wyłącznie na profilach osób dorosłych – trochę szkoda, bo wydaje się, że ma potencjał, by dodatkowo dyscyplinować dzieci nadużywające Netfliksa.

Timer jednak – jeżeli zostanie wprowadzony na stałe, co jeszcze nie jest pewne, Netflix testuje dużo funkcji, których potem nie wprowadza – może pomóc tym, którzy mają kłopot z kontrolowaniem swojego czasu spędzanego przed komórką z kolejnymi filmami strumieniowanymi z popularnego serwisu.

Foto: Mohamed Hassan z Pixabay .

Czytaj więcej: Netflix testuje zwykłą telewizję. Na początek we Francji.
Czytaj więcej: Smutna wiadomość dla Brytyjczyków. Netflix podnosi ceny akurat, gdy zaczął się lockdown.

Podziel się artykułem