Samsung ma nowy pomysł na selfie. Zrobimy je głównym aparatem zainstalowanym na obrotowym słupku

samsung a80

Samsung – co jako pierwszy opublikował serwis LetsGoDigital – ma nowy pomysł na kamerkę do selfie. Jej funkcję będzie pełnił wysuwany z obudowy i obracany główny aparat.

Pomysł by do selfie wykorzystać główny aparat smartfonu, nie jest nowy. Koreańczycy zastosowali go już w Samsungu A80.

Tam mający trzy obiektywy aparat główny umieszczony był w górnej części obudowy na prostokątnym module, który po wybraniu opcji selfie wyjeżdżał ponad górną krawędź wyświetlacza.

To jeszcze nie koniec. Trzy obiektywy umieszone są w Samsungu A80 nie tylko na wspomnianym ruchomym „wózku”, ale dodatkowo również na obracającym się o 180 stopni malutkim prostopadłościanie. Ten robi więc „przewrót”, kiedy fragment obudowy wyjedzie już ponad obudowę i… już można zrobić selfie. Jak to działa, zobaczcie na filmie poniżej.

Teraz – w nowym patencie Samsunga, do którego dotarł serwis LetsGoDigital, to ma wyglądać nieco inaczej. Obiektywy głównego aparatu będą umieszczone na ruchomym „wózku” w układzie pionowym, nie poziomym jak w A80.

Kiedy wybierzemy funkcję selfie, „słupek” z nimi wyjedzie do góry i obróci się do nas. Też fajne – jak na obrazku poniżej.

W sumie cały pomysł z wykorzystywaniem w ten sposób obiektywów aparatu głównego ma sens – są lepszej jakości od kamerki do selfie.

Niestety, to rozwiązanie ma też pewne wady. Przygotowanie do zrobienie zdjęcia zajmuje chwilę – co czasem ma znaczenie. Nie wiemy też, jak jest z trwałością takiego rozwiązanie. Ruchomy aparat, to jednak mechaniczny, bardzo precyzyjny, a więc i możliwe, że podatny na uszkodzenia i zużywający się element.

Na razie nie wiemy, kiedy nowy wynalazek Samsunga zostanie zastosowany w praktyce. Być może stanie się to już niedługo i zastąpi on rozwiązanie zastosowane w A80.

Foto: Samsung/LetsGoDigital.

Czytaj więcej: Koniec z nakłuwaniem palca przez cukrzyków. Samsung wbuduje glukometr do smartwatcha.
Czytaj więcej: Granie na laptopach będzie lepsze. Samsung zapowiada produkcję nowych ekranów.

Podziel się artykułem