Jest nowy iPod Touch – Apple odświeża odtwarzacz muzyczny. Czy dzisiaj warto go jeszcze kupić?

iPod Touch

Apple bez rozgłosu odświeżył odtwarzacz iPod Touch – po raz pierwszy od 2015 roku. Nowe urządzenie, siódmej już generacji, niewiele różni się od wcześniejszego modelu. Dzisiaj to produkt mocno niszowy.

Na pierwszy rzut oka nowy iPod Touch wygląda jak stary model. Ma wymiary 123,4×58,6×6,1 mm – jak w przeszłości. Nadal ma też niewielki, jak na dzisiejsze czasy, czterocalowy ekran o niezbyt imponującej rozdzielczości 1136 x 640 pikseli, którego otaczają solidne ramki.

Większe zmiany są w środku. iPoda napędza teraz procesor A10 Fusion, który Apple zastosowało po raz pierwszy w iPhone’ach 7 i 7 Plus, dawno już temu bo we wrześniu 2016 roku. W starszych iPodach była jeszcze bardziej wiekowa kość, bo Apple A8 znana z iPhone’a 6 i 6 Plus oraz tylko 1 GB pamięci operacyjnej RAM, przez co był to wolny, niektórych bardzo już irytujący,sprzęt.

Teraz ma być wyraźnie szybciej. Apple twierdzi, że nowy iPod jest nawet dwa razy wydajniejszy a jego grafika trzy razy lepsza niż w modelu poprzednim.

Nowy iPod Touch – nie tylko muzyka

Ta wydajność może się przydać nie tylko do szybkiego przeglądania oferty multimediów z serwisów iTunes i Apple Music (oraz słuchania muzyki przez gniazdko słuchawkowe, co jest podstawową funkcją iPoda), ale również pozwala bawić się bardziej zaawansowanymi grami, między innymi z nowej platformy Apple Arcade, która ma zostać uruchomiona jesienią.

Apple akcentuje też, że iPoda Touch można wykorzystać do uruchamiania programów i gier korzystających z rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Nowy iPod Touch dostępny będzie w trzech wersjach różniących się wielkością pamięci na nasze dane i multimedia. Za model z 32 GB zapłacimy 1099 złotych, ze 128 GB 1579 złotych, a z 256 GB – 2059 złotych.

Dość sporo jak na urządzenie, które dzisiaj z powodzeniem zastąpi każdy nowoczesny smartfon. iPod Touch wydaje się, że to sprzęt dla osób, które są przywiązane do amerykańskiej marki i korzystały z poprzedniej generacji odtwarzaczy muzycznych Apple’a. Może też spodobać się niektórym audiofilom – tym, którzy chcą słuchać muzyki ze stacji dokującej z iPodem podłączonej do wzmacniacza.

Foto: Apple.

Czytaj więcej: Dobre i niedrogie Redmi K20 Pro i K20 już po debiucie. Zaraz będą w Polsce, ale pod inną nazwą.
Czytaj więcej: ZenBook Pro Duo – wyjątkowy notebook z dwoma ekranami 4K.

Podziel się artykułem