Microsoft przerobi (trochę) konsolę Xbox One na komputer. Będzie można podpiąć do niej klawiaturę i mysz

Xbox One Razer

Microsoft poinformował, że wkrótce będzie można zagrać w gry na jego konsoli, korzystając z klawiatury i myszy. To zawsze ma być tylko opcja.

Microsoft tłumaczy wprowadzenie możliwości korzystania z klawiatury i myszy w grach na konsoli Xbox One przekonaniem, że gracze powinni bawić się tak, jak to lubią najbardziej. Dlatego te nowe peryferia w świecie konsoli nie staną się standardem – zawsze mają być opcją.

Gigant z Redmond podkreśla, że to od producenta gier będzie zależało, czy wprowadzi możliwość korzystania z klawiatury i myszy. Jednak nawet, jak to zrobi, to i tak będzie można grać w grę, korzystając, tak jak teraz, ze standardowego manipulatora.

Microsoft zdecydował się zapewne na włączenie nowego sprzętu do grona akcesoriów konsolowych, ponieważ sprawdza on się lepiej od pada w niektórych grach. W tym np. w trójwymiarowych strzelankach. Dlatego też, jedną z pierwszych gier, w których będzie można korzystać z klawiatury i myszy będzie Warframe. To popularna strzelanka trzeciosobowa studia Digital Extremes.

Razer Phone 2 – supersmartfon dla graczy i wielbicieli dobrego stereo zadebiutuje 10 października

Do konsoli będzie można podpiąć znakomitą większość produkowanych obecnie klawiatur i myszy. Ale Microsoft chce, by jego gracze dostali coś ekstra. Tym czymś ma być specjalnie przygotowana do konsoli Xbox One klawiatura i mysz – wyprodukuje ją Razer, ceniony producent akcesoriów dla graczy.

Sprzęt ten Microsoft i Razer chcą pokazać 10 listopada. Wtedy też mamy poznać listę tytułów gier, w której zagramy na konsoli Xbox One, korzystając z klawiatury i myszy.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Już wiadomo, który nowy iPhone jest najchętniej kupowany. Ta informacja może zaskakiwać.
Czytaj więcej: Lotto będzie w internecie. Zakłady kupimy tam jeszcze w tym roku.

Podziel się artykułem