Już wiemy, który nowy iPhone jest najchętniej kupowany. Ta informacja może zaskakiwać

iPhone XS XR XS Max

Tajwańczyk Ming-Chi Kuo, jeden z bardziej cenionych analityków rynkowych piszących o Apple, skomentował pierwszy weekend sprzedaży nowych iPhone’ów. Twierdzi, że iPhone XS Max sprzedaje się dużo lepiej od XS.

W notatce, do której dotarł w poniedziałek portal MacRumors Ming-Chi Kuo pisze, że popyt na większy model iPhone XS Max jest trzy, do czterech razy większy od zainteresowania modelem XS.

Najchętniej wybierany jest XS Max z 256 GB pamięci, ale wynika to nie z chęci zaoszczędzenia, tylko z faktu, że brakuje iPhone’ów z 512 GB pamięci – to pochodna faktu, że konieczne tutaj kości produkuje teraz wyłącznie Samsung i nie nadąża z zamówieniami.

Z kolorów iPhone’ów najczęściej wybierany jest złoty i kosmiczna szarość – po srebrny sięga dużo mniej osób.

Glider z Inboard Technology. Pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga z wymiennymi bateriami. Cena? Nie pytaj

Wyniki sprzedaży iPhone’ów w pierwszych dniach od debiutu sugerują, zdaniem Ming-Chi Kuo, że sprzedaż modelu XS Max będzie większa w tym roku o 5 do 10 proc. od jego wcześniejszych kalkulacji. Proporcjonalnie mniejsza będzie sprzedaż iPhone’a XS. Przez to wzrośnie średnia cena sprzedawanych komórek Apple’a – z zakładanych przez analityka 750 dolarów do 770 dolarów.

Nie zmieni się za to liczba sprzedanych smartfonów. Do końca roku firma powinna sprzedać 75-80 mln iPhone’ów.

Ważną rolę w tej prognozie odegra oczywiście najtańszy model XR – wg Ming-Chi Kuo będzie to bestseller. Jego sprzedaż rozpocznie się jednak dopiero 19 października.

Ceniony analityk zwraca też uwagę w notce na lepszą od oczekiwań sprzedaż nowych zegarków Apple Watch. Podnosi w związku z tym swoje prognozy ich sprzedaży tym roku z 18-18,5 mln sztuk do 19,5 mln. Ważne jest tutaj, by do sklepów na świecie zaczęły być rozsyłane Apple Watche wyprodukowane przez drugiego z dostawców Apple’a tutaj – spółkę Compal (to się ma stać w listopadzie). Teraz zegarki dla amerykańskiego giganta produkuje wyłącznie tajwańska Quanta i ma problem z pokryciem dużego zapotrzebowania.

Czytaj więcej: Nie będzie już Porsche z silnikami diesla. Niemiecka marka definitywnie kończy z tym wynalazkiem.
Czytaj więcej: Tim Cook wyjaśnia dlaczego iPhone’y są tak drogie. Odpowiedź niektórych może zirytować.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*