LG pokazało swój pierwszy w historii laptop do gier. Wygląda dobrze

LG UltraGear 17G90Q

Nowy LG UltraGear 17G90Q wydaje się, że ma wszystko, co powinien mieć dzisiaj topowy laptop do gier, a wygląda do tego po prostu nieźle – nie jak tandetna reklama kasyna do gier.

Nowy sprzęt powstał na bazie rodziny ultrabooków premium gram. Pod koniec maja testowaliśmy jeden z nich. Wyróżnia je smukła, metalowa obudowa i podobnie jest w wypadku LG UltraGear 17G90Q. Nowy laptop do gier jest tylko ciut grubszy od innych z rodziny gram, ale i cieńszy od wielu konkurencyjnych modeli innych producentów.

Mimo takiej budowy LG gwarantuje, że UltraGear 17G90Q nie będzie się przegrzewał nawet w warunkach ekstremalnego obciążenia. Zagwarantować to ma system chłodzenia oparty na technologii komory parowej.

Wydajne chłodzenie to tylko jedna z charakterystycznych cech komputera dla graczy. Rozwiązań specjalnie zaprojektowanych z myślą o ich potrzebach jest w nowym laptopie LG więcej. To przede wszystkim bardzo wydajny procesor 11. generacji Intel Tiger Lake H (jaka to dokładnie kość LG jeszcze nie mówi) oraz high-endowa karta graficzna NVIDIA GeForceTM RTX 3080 Max-Q. Współpracują one z bardzo szybką dwukanałową pamięcią DDR4 16 lub 32 GB i dyskiem SSD o pojemności do 1 TB.

Nowy LG UltraGear 17G90Q to również interesujący ekran IPC o przekątnej 17 cali, szybkości reakcji na poziomie 1 milisekundy i odświeżany z częstotliwością aż 300 Hz.

Laptop jest zgodny z technologią Killer Wireless Intela, co w praktyce oznacza gwarancję utrzymywania stabilnych i szybkich połączeń w trakcie sieciowych rozgrywek.

Wśród „drobiazgów”, które znajdują się jeszcze w LG UltraGear 17G90Q warto wspomnieć o powiększonej baterii 93 Wh, podświetlanej klawiaturze, której każdy klawisz może świecić na dowolny kolor z palety RGB i dołączonemu oprogramowaniu, które pozwala szybko łatwo zmieniać takie parametry jak np. taktowanie procesora.

LG UltraGear 17G90Q na początku pojawi się w Stanach i Korei. Potem ma trafić na inne rynki, w tym zapewne i do Polski.

Foto: LG.

Czytaj więcej: LG Xboom 360 – czyli głośnik na ogrodowe imprezy, który przypomina lampkę.
Czytaj więcej: LG poprawia supermaskę. Ma mikrofon i głośniki. Pojechała już na Olimpiadę.

Podziel się artykułem

One thought on “LG pokazało swój pierwszy w historii laptop do gier. Wygląda dobrze

  1. Zapowiada się naprawdę dobrze. Ciekawe czy ten układ chłodzenia faktycznie da sobie radę z mocnym obciążeniem tych podzespołów. Trzeba będzie poczekać na jego recenzję.

Comments are closed.