LG Xboom 360 – czyli głośnik na ogrodowe imprezy, który przypomina lampkę

LG Xboom 360

LG ma całą kolekcję bezprzewodowych głośników z kategorii „party speakers”. Najnowszy Xboom 360 zdecydowanie się wśród nich wyróżnia.

Bezprzewodowe głośniki wyglądają bardzo podobnie – to zwykle różnej wielkości pudełka lub rzadziej nieco powyginane walce. Xboom 360 jest inny.

Przypomina przenośną lampkę ogrodową. Ma przy tym coś z designu lampy naftowej. Niektórym może też kojarzyć się ze specyficznym świecznikiem – z racji mrugającej, kiedy trzeba, lampki w górnej części. Całość na pewno wygląda zarówno oryginalnie, jak i może pomóc budować odpowiedni nastrój w trakcie imprez, szczególnie na wolnym powietrzu.

W przenośnej konstrukcji znalazło się miejsce na dwa głośniki – nisko, średnio-tonowy i wysykotonowy. Grają ponoć czysto i wyraźnie razem z maksymalną mocą 120 W, czyli głośno.

Jeżeli dla kogoś to mało, może połączyć ze sobą dwa egzemplarze Xboom 360.

Bateria w głośniku o pojemności 29 Wh starczyć ma nawet na 10 godzin słuchania muzyki. Jej źródłem może być nasz smartfon, komputer lub nawet odtwarzacz CD. Głośnik obsługuje standard Bluetooth, ma też gniazdo USB i AUX.

Wspomniana lampka może mrugać lub świecić w różny sposób. Spragnionych bardziej intensywnych zabaw muzycznych na imprezie może też ucieszyć aplikacja LG do głośnika, która pozwala między innymi wzbogacać odsłuchiwane nagrania o trzaski i inne dźwięki typowe dla projektów realizowanych przez DJ-ów.

W Stanach Xboom 360 został wyceniony na 390 dol. Czy będzie w Polsce, jeszcze nie wiadomo. 

Foto: LG.

Czytaj więcej: LG poprawia supermaskę. Ma mikrofon i głośniki. Pojechała już na Olimpiadę.
Czytaj więcej: [TEST] LG gram 14Z90P — waży poniżej kilograma i jest naprawdę szybki. Czy warto?

Podziel się artykułem