LG poprawia supermaskę. Ma mikrofon i głośniki. Pojechała już na Olimpiadę

lg maska

LG wprowadza na rynek drugą już wersję PuriCare Wearable Air Purifier, a więc bardzo komfortowej i zaawansowanej technologicznie maski ograniczającej transmisję szkodliwych mikrobów.

Pierwszą wersję supermaski LG PuriCare Wearable Air Purifier Koreańczycy zaprezentowali latem ubiegłego roku. Miała miedzy innymi dwa napędzane elektrycznie wiatraczki, które pompowały powietrze do oddychania, wymienne filtry H13 HEPA oraz również wymienne paski na uszy.

Teraz nadszedł czas na zmiany. W nowej masce LG jest zatem większa bateria o pojemności 1000 mAh gwarantująca pracę do ośmiu godzin.

Producent twierdzi też, że tyle można w niej wytrzymać – jest bardzo lekka, 94 gramy, a przez to między innymi bardzo komfortowa.

W LG PuriCare Wearable Air Purifier pojawił się również mikrofon i głośniczki. Dzięku temu lepiej słychać, jak ktoś do nas mówi, mając ją ubraną. 

LG chwali się, że 120 tajskich olimpijczyków otrzymało te maski i pojechało z nimi na Olimpiadę. To sugestia, że z PuriCare Wearable Air Purifier szczególnie zadowolone mogą być osoby uprawiające sport – oddycha się w niej wygodnie nawet w sytuacji, gdy nasze zapotrzebowanie na tlen jest bardzo duże.

Maska ma być sprzedawana w pierwszej kolejności w Tajlandii – pojawi się tam na półkach w sierpniu. LG nie informuje, kiedy dokładnie PuriCare Wearable Air Purifier będzie dostępna w innych krajach, ani ile będzie kosztowała. Ale na bardzo atrakcyjna cenę raczej nie ma tu co liczyć.

Foto: LG.

Czytaj więcej: Nadciąga kolejny „tani” iPhone. Co będzie nowego w modelu SE 3?
Czytaj więcej: [TEST[ Słuchawki Huawei FreeBuds 4 – komfort, design, niezłe brzmienie. Jest idealnie?

Podziel się artykułem