Psychoterapeuta z internetu. Nowa platforma Risify.pl

Psychoterapeuta internet

Znaleźć od ręki psychoterapeutę nie jest łatwo – zwłaszcza w mniejszych ośrodkach. Poza tym wizytom w gabinecie nie sprzyja pandemia. Rozwiązaniem może być psychoterapeuta z internetu.

Pandemia nam zdecydowanie nie służy. Tylko w 2020 roku lekarze wystawili aż 1,5 mln zaświadczeń z tytułu zaburzeń psychicznych na 27,7 mln dni absencji w pracy. Przypadków depresji było łącznie o ponad 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Bez porównania częściej więc potrzebujemy psychoterapeutów niż w przeszłości, a o tych niełatwo. Rozwiązaniem może być nowy serwis Risify.pl oferujący psychoterapię online.

– Wszystkie badania wskazują, że terapia online jest równie skuteczna jak tradycyjne spotkanie. Doświadczony terapeuta potrafi poprowadzić ją bez najmniejszych strat dla pacjenta, a kamera pozwala dostrzec również niewerbalne komunikaty – twierdzi Karolina Borek, współzałożycielka Risify.pl.

Platforma zatrudnia tylko terapeutów, którzy spełniają wyśrubowane kryteria profesjonalnych stowarzyszeń psychoterapeutycznych.  Terapie prowadzone są w nurtach: poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, psychoanalitycznym, integracyjnym oraz w podejściu EMDR- ukierunkowanym na terapię traumy i są odpowiednio dobierane do potrzeb osoby będącej w kryzysie psychicznym. Terapeuci Risify.pl zajmują się m.in. przypadkami depresji, stanami lekowymi, problemami w związkach czy uzależnieniami. Diagnoza – jak w przypadku tradycyjnych sesji – stawiana jest po kilku pierwszych spotkaniach online i wtedy wspólnie z pacjentem podejmowana jest decyzja o dalszych krokach terapeutycznych. Standardowa sesja online trwa 50 minut.

Obsługa serwisu jest łatwa – potrzebujący pomocy wypełnia krótką ankietę i informuje w niej, z jakimi problemami się boryka. Następnie pojawia się wirtualny kalendarz z wolnymi terminami tych terapeutów, którzy mają największe doświadczenie w mierzeniu się z trudnościami wskazanymi w sondzie. 

Następnie należy opłacić wirtualną wizytę. Co ważne, można z niej zrezygnować maksymalnie na 24 godziny przed spotkaniem. W takim przypadku pieniądze są zwracane. 

– Rozmowa z terapeutą odbywa się w wygodnym miejscu dla pacjentki lub pacjenta. Wystarczy, że wybierze ciche i spokojne miejsce z dostępem do internetu. Sesja odbywa się dzięki zabezpieczonej wideorozmowie na platformie Zoom. Można ją przeprowadzić przy użyciu smartfona, tabletu czy komputera – dodaje Karolina Borek. 

Foto: Risify.pl.

Czytaj więcej: TP-Link Tato C320WS – niedroga kamera z funkcją wideodomofonu i alarmem.
Czytaj więcej: Apple pozwoli nam samodzielnie naprawić iPhone’a.

Podziel się artykułem

One thought on “Psychoterapeuta z internetu. Nowa platforma Risify.pl

  1. Miałem już robioną taką sesje. Najlepsze jest w tym to, że oszczędza się dużo czasu na dojazdach i nie jest się ograniczonym od swojego regionu.

Comments are closed.