TP-Link Tapo C320WS – niedroga kamera z funkcją wideodomofonu i alarmem

Tapo C320WS

Nowa kamera TP-Link Tapo C320WS do zewnętrznego monitoringu nie tylko na bieżąco pokaże nam, co dzieje się koło domu podczas naszej nieobecności, ale również możemy z niej korzystać jak z wideodomofonu lub odstraszyć z jej pomocą intruza dźwiękiem alarmu 

TP-Link konsekwentnie rozbudowuje ofertę rozwiązań z grupy smart home. Wśród nich są inteligentne gniazdka sieciowe, żarówki oraz kamery do monitoringu. Teraz ta oferta została poszerzona o kolejną kamerę – tym razem to model Tato C320WS przeznaczony do monitoringu zewnętrznego.

Producent twierdzi, że jedną z największych jej zalet jest prostota konfiguracji i obsługi. Niemal wszystko robimy tu za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Tapo (na smartfony z systemem iOS lub Android). Ponadto sama kamera może łączyć się z siecią zarówno za pomocą kabla Ethernet, jak i przez WiFi, co dodatkowo ułatwia instalację – będziemy musieli dociągnąć do niej wyłącznie kabel z zasileniem. 

Niewątpliwą zaletę kamery jest też jej pyłoszczelność i wodoszczelność – na poziomie normy IP66.

Tapo C320WS wyposażono w wysokiej czułości przetwornik Starlight, Przez to kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 2K QHD (2560×1440) w wysokiej jakości nawet w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkową zaletą jest również tryb nocny w kolorze zapewniający barwny obraz także w nocy. Nagrania z kamery można oczywiście podglądać w aplikacji na bieżąco, można je też zapisywać na karcie microSD o pojemności do 256 GB włożonej do kamery – tę kupić musimy osobno.

Najnowszą kamerę zewnętrzną TP-link wyposażono w zaawansowany czujnik ruchu, który bezzwłocznie wysyła powiadomienie push na urządzenie mobilne właściciela za każdym razem, gdy pod jego nieobecność w domu wykryje niepożądany ruch lub aktywność.  Powiadomienie automatycznie przesyłane jest m.in. po wykryciu wtargnięcia na posesję, przekroczeniu wyznaczonej przez użytkownika granicy oraz w przypadku sabotażu kamery. W tej sytuacji uruchomione zostają także głośna syrena i alarm świetlny, które skutecznie odstraszają nieproszonych gości.

Tapo C320WS oferuje także dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie, np. z kurierem, którego można poprosić o zostawienie przesyłki przed drzwiami. 

Cieszy cena urządzenia – TP-Link wycenił Tapo C320WS na 260 zł i sprzedaje ją z 24-miesięczną gwarancją. 

Foto: TP-Link.

Czytaj więcej: Mercusys Halo H50G – dwie lub trzy kostki i w domu zawsze mamy WiFi.
Czytaj więcej: Motorola Moto G200 – smartfon z potężnym procesorem za dobre pieniądze.

Podziel się artykułem