Paczkę z Allegro przywiezie dron KIA? Koreańczycy wchodzą na nowy rynek

KIA dron

KIA zamierza w przyszłym roku rozpocząć sprzedaż drona specjalizującego się w dostawach kurierskich paczek. To część planu budowy jeszcze większych autonomicznych pojazdów latających.

KIA jest z pewnością jedną z najbardziej zaawansowanych firm motoryzacyjnych we wdrażania rozwiązań z zakresu elektromobilności. Samochody z elektrycznymi samochodami stały się istotną częścią jej oferty. Firma chce dalej inwestować w najnowsze elektromobilne rozwiązania i z tym koreluje informacja podana przez koreański portal The Elec.

Informuje on, że KIA chce w przyszłym roku rozpocząć dostawę dronów transportowych obsługujących tzw. dostawy ostatniej mili. 

Nie podano dokładnie zasięgu tych maszyn i ich udźwigu, ale mają być napędzane silnikami o mocy 8 kW, a to oznacza, że będą w stanie przenosić ładunki o masie co najmniej kilkudziesięciu kilogramów.

Nowy dron KIA ma być podstawą do budowy jeszcze większych modeli. Koreański koncern planuje, że sprzeda do 2030 roku aż milion maszyn PBV, a więc w uproszczeniu różnego rodzaju dronów transportowych. 

Foto: Harald Landsrath/Pixabay.

Czytaj więcej: Apple chce wyprodukować samochód bez kierownicy do 2025 roku.
Czytaj więcej: Boeing też chce nam sprzedawać internet z kosmosu.

Podziel się artykułem