Samsung może blokować działanie skradzionych telewizorów

samsung tv block

Samsung TV Block – tak nazywa się funkcja zablokowania działania telewizorów koreańskiej marki, które zostały skradzione. Koncern poinformował o jej istnieniu i działaniu po serii rabunków w RPA.

Z informacji podanej przez południowo-afrykański oddział Samsunga wynika, że firma jest w stanie zablokować działanie każdego skradzionego telewizora. Jedyne co do tego potrzebuje, to jego numer seryjny, który akurat w wypadku masowych rabunków z dużych magazynów lub centrów handlowych jest dość łatwo uzyskać.

Skradziony telewizor przestaje dzięki funkcji Samsung TV Block działać chwilę po tym, jak tylko zostanie uruchomiony i połączy się przez internet z serwerem Samsunga.

Koreański serwis twierdzi, że zablokowanie urządzania można cofnąć. To wymaga jednak przesłania do firmy dowodu, że jest się jego legalnym posiadaczem.

Samsung nie podał informacji, czy funkcja blokowania skradzionych telewizorów jest lub będzie wdrażana na innych rynkach. Teoretycznie jest to możliwe – wymaga jedynie aktualizacji oprogramowania telewizora.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Z Fold 3 – supernowość, której w Polsce i tak prawie nikt nie kupi.
Czytaj więcej: Superklucz od Google do poczty lub Facebooka jeszcze prostszy w użyciu. Zwłaszcza na komórkach.

Podziel się artykułem