Superklucz od Google do poczty lub Facebooka jeszcze prostszy w użyciu. Zwłaszcza na komórkach

Titan Security Key

Wprowadzony w 2018 roku przez Google Titan Security Key doczekał się poważnej modyfikacji. Teraz obsługuje standard NFC, przez co wystarczy tylko dotknąć obudowy naszego smartfonu, by szybko autoryzować wejście do chronionego serwisu.

Titan Security Key to fajny wynalazek. W największym skrócie to niewielki pendrive – plastikowy klucz – który może skutecznie chronić dostęp do naszego konta w dziesiątkach popularnych serwisów. Muszą być tylko zgodne z ze standardem FIDO U2F, co dzisiaj jest niemal normą.  

Ten standard wspierają zarówno popularne serwisy pocztowe typu Gmail, jak i media społecznościowe – np. Facebook i Twiitter – oraz sklepy i platformy e-commerce jak Amazon lub Allegro. 

Po konfiguracji naszego egzemplarza klucza, będzie on niezbędny byśmy się zalogowali na nasze konto w mniej i bardziej popularnych serwisach. Haker, bez naszego Titan Security Key, nie ma szans podszyć się pod nas w chronionych serwisach.

Klucz sprzedawany jest teraz w dwóch wersjach – jednej z wtyczką USB-A, drugą z wtyczką USB-C. Wybieramy taką, którą pasuje do naszego komputera.

Obydwie wersje mają też wbudowany moduł NFC, czego wcześniej nie było. Dzięki temu komfortowe stało się korzystanie z klucza Titan Security Key w trakcie, gdy chcemy się zalogować do jakiegoś serwisu z wykorzystaniem naszego smartfonu. Wystarczy go po prostu dotknąć kluczem, by autoryzować logowanie.

Google, wprowadzając do oferty nowe klucze z NFC, usunął z oferty klucze z obsługą Bluetooth.

Nowe klucze Titan Security Key kosztują 25 lub 40 dolarów (tańszy jest model zgodny z USB-A), na amerykańskiej stronie Google. Niestety nadal amerykański koncern nie sprzedaje swoich kluczy nad Wisłą. Kto jest zainteresowany, musi skorzystać z oferty pośredników.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Google testuje nowy plan w YouTube – zero dodatków i żadnych reklam.
Czytaj więcej: Szybciej, coraz szybciej. Intel pracuje nad ultraszybkim złączem Thunderbolt 5.

Podziel się artykułem