Najmniejszy smartfon 4G – ekran ma 3 cale, możesz go mieć za 100 dolarów

Mint najmniejszy smartfon

Chińska spółka Mint Mony stworzyła prawdopodobnie najmniejszy smartfon na świecie. Mint – jak go nazywa – jest wielkości połowy przeciętnej komórki i oferuje typowe dzisiaj funkcje.

W serwisie crowdfundingowym Indiegogo trwa zbiórka pieniędzy na produkcję „najmniejszego smartfonu 4G”. Projekt zapewne zakończy się sukcesem, biorąc pod uwagę już zadeklarowane środki i unikatowy telefon zacznie być rozsyłany do klientów w listopadzie.

Mint oferuje w podstawowym zakresie to, czego oczekujemy od przeciętnego smartfonu. Mamy tu więc między innymi Androida 9 i pełną zgodność z aplikacjami z Google Play, czterordzeniowy procesor 1,5 Gh – prawdopodobnie firmy Mediatek, 3 GB RAM i 64 GB pamięci na dane i aplikacje, tackę na dwie karty SIM oraz aparat główny z matrycą 5 Mpix.

Do tego jest obsługa wspomnianego standardu 4G, kamerka do selfie 2 Mpix, bateria o pojemności 1250 mAh, która ma zasilać telefon nawet przez 72 godziny i Bluetooth oraz Wi-Fi.

Wszystko zamknięte w malutkiej obudowie o wymiarach 89,5 x 45,5 x 11,5 mm i z ekranem o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 480×854 piksele. To zapewne ekran LCD, nie OLED.

Ważna jest też cena smartfonu. Mint kosztuje teraz w serwisie Indiegogo 99 dolarów – z przesyłką w dowolne miejsce świata. Ale to oferta limitowana. Potem ma kosztować 129 dolarów.

Foto: Mint Mony.

Czytaj więcej: Pierwszy smartfon z logo Snapdragon. To prawdziwa bestia.
Czytaj więcej: Jesienią pojawi się Microsoft Surface Duo 2 – trochę dziwny smartfon z dwoma ekranami.

Podziel się artykułem