Pierwszy smartfon z logo Snapdragon. To prawdziwa bestia.

snapdragon smarfton

Qualcomm, producent najbardziej wydajnych procesorów Snapdragon w świecie Androida, doczekał się pierwszej komórki sygnowanej należącą do niego marką. Jest niezwykle wydajna i bardzo nieprzyjemnie droga.

Smartfon z logo Snapdragona nie jest samodzielnym produktem Qualcomma. Wyprodukował go Asus na bazie sprzedawanego właśnie modelu ROG Phone 5 adresowanego głównie do wielbicieli zaawansowanych graficznie gier.

W smartfonie Snapdragon znajdziemy w zasadzie wszystko, co teraz najlepsze w androidowym ekosystemie i co odpowiada za wydajność. Jest więc między innymi topowy procesor Snapdragon 888, 16 GB RAM i 512 GB pamięcią na dane, pliki i oczywiście gry.

Telefon ma duży ekran 6,78 cala 1080p OLED z częstotliwością odświeżania na poziomie aż 144 Hz. Zainstalowano też sporą baterię 4000 mAh. 

Aparat jest dość typowy jak na dzisiejsze rozwiązania. Mamy w głównym trzy obiektywy: podstawowy 64 Mpix, ultraszerokokątny 12 Mpix i telefokus 8 Mpix z trzykrotnym zoomem optycznym. Z. przodu kamerka do selfie 24 Mpix.

Całość wygląda bardzo klasycznie, nie wbija w fotel – ramki dookoła ekranu są dość spore. Ale może ktoś tak lubi…

Snapdragon wchodzi już do przedsprzedaży w kilku krajach – USA, UK, Japonia i Korea Południowa. Cena? 1499 dół. Au… Boli. Pierwszym pocieszeniem może być fakt, że do smartfonu dorzucają nam słuchali TWS marki Master & Dynamic. Drugim, że w Polsce Snapdragon nie będzie oficjalnie sprzedawany. Tak więc zaoszczędzimy… 

Foto: Asus/Qualcomm.

Czytaj więcej: Doczepiane na magnesach ładowarki, czyli Realme idzie śladem Apple’a.
Czytaj więcej: Galaxy Z Fold 3 z kamerką do selfie pod ekranem i nowym szkłem na głównym aparacie.

Podziel się artykułem