Jesienią pojawi się Microsoft Surface Duo 2 – trochę dziwny smartfon z dwoma ekranami

surface duo 2

Wyciekły zdjęcie prototypu Microsoft Surface Duo 2. Nietypowy androidowy smartfon z dwoma ekranami, składanymi ze sobą jak okładki zeszytu, ma zadebiutować prawdopodobnie już w wrześniu lub październiku.

Cóż… Microsoft może niekoniecznie zawsze wprowadza na rynek najbardziej innowacyjne produkty, ale przynajmniej nie brakuje mu wytrwałości. Z internetowych przecieków wynika, że wczesną jesienią do sklepów trafi Surface Duo 2 – następca nietypowego, bo z dwoma ekranami, smartfonu sprzed niemal roku.

Surface Dudo hitem, delikatnie mówiąc, nie został. Po pierwsze, kosztuje strasznie dużo – od ponad 6 tys. do niemal 9 tys. zł. Po drugie, już w chwili premiery, bardzo brakowało mu niektórych pożądanych dzisiaj funkcji – jak dobrego aparatu i NFC. No i po trzecie, sam pomysł dwóch ekranów w czasach, gdy konkurencja rozwija technologię składanego ekranu wydaje się nieco dziwny.

Surface Duo 2 ma być lepszy. Pojawić się ma ponoć NFC, będzie też – co widać na zdjęciach, które wyciekły do internetu – nowy główny aparat z trzema obiektywami. Ponoć w środku smartfonu znajdziemy poza tym wydajny procesor Qualcomm’s Snapdragon 888 z modemem 5G i może ponadto dwa ekrany delikatnie urosną.

Hmm…. Czy to wystarczy? Naszym zdaniem nie. Surface Duo 2 kiedy pojawi się jesienią, będzie jeszcze bardziej dziwny niż teraz jest jego poprzednik.

To już będzie po premierze choćby nowego składanego Samsunga Galaxy Z Fold 3, który za podobne pieniądze zaoferuje bez porównania więcej. Świat idzie coraz bardziej w składane ekrany, ta technologia się rozwija. Microsoft chce nam natomiast sprzedać coś, co spokojnie można było wyprodukować również pięć lat temu. I to coś zapewne będzie jeszcze bardzo drogie…

Foto: Tech Rat/YouTube.

Czytaj więcej: Prawie 22 mld dol. dla Microsoftu. Twórcy Windows wyprodukują superokulary dla US Army.
Czytaj więcej: Galaxy Z Fold 3 z kamerką do selfie pod ekranem i nowym szkłem na głównym aparacie.

Podziel się artykułem