No i jest. Pierwszy elektryczny Mercedes z literami AMG zaraz wyjedzie na drogi

Mercedes EQE

Od 7 do 12 września w Monachium odbędzie się technologiczna wystawa IAA MOBILITY. Tam Mercedes pokaże aż 5 nowych samochodów. W tym model AMG, pierwszy elektryczny z linii sugerującej ponadprzeciętne osiągi.

Show Mercedesa na targach IAA MOBILITY zapowiada się ekscytująco. Po pierwsze, zobaczymy tam pierwszy w niemieckiej stajni elektryczny samochód z oznaczeniem AMG – jasno sygnalizującej sportowe zacięcie.

Mercedes nie mówi teraz o nim wiele, ale gwarantuje, że DNA marki AMG będzie tu bardzo widoczne. Prowadzenie tego samochodu może być emocjonujące – zapewniają Niemcy.

Świat zobaczy też w Monachium po raz pierwszy Mercedesa EQE – komfortową i dynamiczna limuzynę – dzisiaj Mercedes pokazuje nam jej pierwsze dwa zdjęcia (o góry i poniżej).

Wnętrze Mercedesa EQE

W Monachium zobaczymy też dużego SUV-a EQB – samochód znamy już z ryku chińskiego, właśnie wjeżdża do Europy – oraz dwa modele koncepcyjne

Pierwszym z nich będzie elektryczny Mercedes-Maybach, drugim pojazd marki Smart. Obydwa zapowiadają się intrygująco choć to auta z dwóch różnych stron tej samej planety.

Ciekawe jest między innymi, czy elektryczny Maybach może nas czymś zaskoczyć w kontekście niedawno pokazanego przez Mercedesa luksusowego i dużego EQS.

Foto: Mercedes.

Czytaj więcej: Jest już elektryczny Mustang. Za „chwilę” będzie elektryczny Chevrolet Camaro.
Czytaj więcej: ID Buzz – „e-ogórek” na początek dostanie trzy wersje. Bardziej do pracy niż dla hipisów.

Podziel się artykułem