Dlaczego w Xiaomi Mi 10T jest wyświetlacz LCD zamiast OLED? Dwa ważne powody

Mi 10T Pro

Nowe flagowe smartfony Xiaomi – Mi 10T i Mi 10T Pro – mają wyświetlacze LCD zamiast OLED. Na pierwszy rzut oka wydaje się to krok w tył. Ekran AMOLED były w końcu Mi 9T.

Xiaomi Mi 10T i Mi 10T Pro to z pewnością teraz jedne z najciekawszych flagowych telefonów na rynku. Potężny procesor, bardzo dobre aparaty, dużą bateria, funkcja szybkiego ładowania i atrakcyjna cena – to ich oczywiste zalety. Dyskusyjny wydaje się jedynie ekran LCD zamiast OLED i do tego właśnie odniósł się zapytany przez portal TechRadar Daniel Hoang Desjarlais, product marketing manager Xiaomi.

Jego zdaniem za wyborem ekranu LCD do nowych flagowych smartfonów Xiaomi stały dwa ważne powody.

Po pierwsze Xiaomi uważa, że lepszy jest wysokiej klasy LCD, nawet w tym wypadku najlepszy na rynku, od przeciętnego ekranu OLED. Przypomnijmy tutaj, że ekran LCD w Xiaomi Mi 10T i Mi 10T Pro jest odświeżany z częstotliwością aż do 144 Hz – żadna inna komórka tego nie potrafi, co gwarantuje wyjątkową płynność wyświetlania wszystkich ruchomych obrazów.

Ale to nie wszystko. Wg Daniel Hoang Desjarlaisa jego firma wybrała teraz również ekran LCD do swoich najbardziej zaawansowanych komórek, ponieważ wyświetlacze OLED – jak mówi – wywołują nawet u 10 proc. populacji wrażenie zmęczenia oczu. 

Dziennikarze portalu TechRadar spytali też, dlaczego ekran w nowych Xiaomi jest płaski a nie zakrzywiony. To też było przemyślane. Chodzi o to, że z badań rynkowych, którymi dysponuje Xiaomi, wynika, że 60 proc. użytkowników woli jednak płaskie ekrany od zakrzywionych.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Zaraz naładujemy smartfon Xiaomi w niecałe 20 minut. I to bez żadnego kabla.
Czytaj więcej: iPhone 12 będzie najszybszy? Niekoniecznie. Już w grudniu pojawi się groźna konkurencja.

Podziel się artykułem