Zaraz naładujemy smartfon Xiaomi w niecałe 20 minut. I to bez żadnego kabla

xiaomi szybkie ładowanie

Xiaomi pochwaliło się nową szybką technologią bezprzewodowego ładowania z mocą 80 W. Zapewne niedługo stanie się ona normą w wypadku przynajmniej flagowych modeli chińskiego koncernu.

Nowa bezprzewodowa ładowarka – co można było zobaczyć na filmie zaprezentowanym przez Xiaomi – naładowała do pełna baterię o pojemności 4000 mAh w odpowiednio zmodyfikowanym Mi 10 Pro w czasie 19 minut. 

A doładowanie tej samej baterii do połowy zajęło jej tylko 8 minut.

Imponujące. Zwłaszcza, kiedy zestawimy wynalazek Xiaomi choćby z tymi możliwościami bezprzewodowego ładowania, które mają nowe iPhony 12. Tam maksymalna moc bezprzewodowego ładowania sięga ledwo 15 W.

Xiaomi w technologię szybkiego ładowania inwestuje już od dawna. Jej sprzedawany teraz smartfon Mi 10 Ultra jest w stanie korzystać z bezprzewodowej ładowarki o mocy 50 W, co powoduje, że jego bateria do pełna naładuje się 40 minut. To najszybciej ładowany teraz bez kabla smartfon na rynku.

W technologie szybkiego ładowania mocno inwestują też inne chińskie marki. Oppo np. ostatnio pochwaliło się rozwiązaniem, w którym maksymalna moc ładowania sięga 65 W – pozwala to naładować baterię 4000 mAh w pół godziny. Jednak ten pomysł nie został jeszcze zaimplementowany w żadnym smartfonie.

Nad podobnymi rozwiązaniami intensywnie pracuje też między innymi Huawei.

Foto: Xiaomi/YouTube.

Czytaj więcej: Xiaomi Mi Band 5 już w Polsce. W przedsprzedaży kupimy ją taniej.
Czytaj więcej: iPhone 12 – premiera. Trzy powody, dla których nie klęknęliśmy w zachwycie.

Podziel się artykułem