Zwijany telewizor LG SIGNATURE OLED R w końcu trafił do sklepów. Cena ekstremalna

LG SIGNATURE OLED R

Wyjątkowy telewizor LG z 65-calowym ekranem OLED rozwijanym z rolki wjechał właśnie do kilku sklepów w Korei Południowej – niemal dwa lata po tym, jak pokazano go po raz pierwszy.

LG SIGNATURE OLED R był jednym z największych hitów targów CES 2018, które odbyły się niecałe dwa lata temu w styczniu. Trudno się dziwić – sporej wielkości skrzynka, z której miękko wyjeżdżał do góry duży ekran o bardzo żywych kolorach robiła wielkie wrażenie. Niemal magia.

Koreańczycy sugerowali wtedy, że ten cud współczesnej inżynierii pojawi się w sklepach w ciągu kilku miesięcy. Czekać trzeba było jednak na to dłużej. Dopiero we wtorek biuro prasowe LG poinformowało o wysłaniu pierwszych sztuk LG SIGNATURE OLED R do kilku największych sklepów z elektroniką w Korei.

Tam za wyjątkowy telewizor trzeba zapłacić absolutnie wyjątkową cenę. Bo aż 100 mln wonów, czy niemal 340 tys. zł! Za takie pieniądze w Polsce można już kupić mieszkanie.

LG SIGNATURE OLED R nie tylko korzysta z absolutnie unikatowego rozwijanego ekranu, który płynnie wyjeżdża z dużej aluminiowej podstawy, ale również przy jego budowie zastosowano kilka pomysłów i smaczków, które jasno komunikują, że mamy do czynienia z produktem luksusowym. 

I tak np. w odbiorniku znalazły się głośniki duńskiej firmy Kvadrat, na aluminiowej podstawie możemy zażyczyć sobie wygrawerowanie dodatkowego napisu, a cała produkcja odbywa się przy zachowaniu wyjątkowej precyzji – LG mówi tu o perfekcyjnym, niemal „ręcznym montażu”.

Foto: LG.

Czytaj więcej: LG prezentuje supemaskę. Ma dwa wiatraczki. W niej oddychanie musi być przyjemne.
Czytaj więcej: Kolejny problem Huawei. Samsung i LG wstrzymują dostawy wyświetlaczy.

Podziel się artykułem