Jest nowy termin. Pokaz gier na PS5 odbędzie się w czwartek o 22

PS5 pokaz gier

Sony nie kazało nam długo czekać na informację o tym, kiedy pochwali się pierwszymi grami na nową konsolę. Pokaz zobaczymy w czwartek wieczorem – doskonale, bo to akurat długi weekend w Polsce.

Pierwotnie pokaz gier na konsolę Sony PlayStation 5 miał odbyć 4 czerwca późnym wieczorem naszego czasu. Tak się nie stało przez gwałtowne antyrasistowskie protesty w Stanach.

– Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani grami na PS5, ale nie czujemy, aby właśnie teraz był odpowiedni moment na prezentację. Wolimy poczekać, dzięki czemu naprawdę ważne głosy mogą zostać usłyszane – napisano na twiterowym koncie PlayStation z początkiem czerwca.

Zdaniem japońskiego koncernu emocje nieco opadły i można już przeprowadzić pokaz. Na platformie Twitch pojawiły się bowiem jego reklamy z nową datą – 11 czerwca, godzina 22 naszego czasu.

Prezentację będzie można obejrzeć na platformie Twitch lub na YouTube.

Nadal nie podano,  jakie gry na Playstation 5 zostaną pokazane, ale z wcześniejszych szefa Sony Interactive Entertainment wynika, że będą pochodziły z najlepszych studiów z całego świata.

Wszystkie one – ja pisał na blogu w maju Jim Ryan – ponoć bardzo ciężko ostatnio pracowały, by zaprezentować nam potężne możliwości nowej konsoli.

Foto: Sony.

Czytaj więcej: Sony Playstation 5 kontra Xbox Series X. Jak bardzo różnią się te konsole i którą wybrać?
Czytaj więcej: Sega Game Gear Micro – konsola ciut większa od znaczka pocztowego. Sprzedawana ze specjalną lupą.

Podziel się artykułem