Sega Game Gear Micro – konsola ciut większa od znaczka pocztowego. Sprzedawana ze specjalną lupą

sega game gear micro

Sega, kiedyś bardzo znany, teraz mniej, japoński producent konsol do gier za chwilę wprowadzi na rynek przenośną mikrokonsolę. Game Gear Micro przygotowano z okazji 60-lecia firmy.

Gadżet jest niezwykły. To mikrokopia konsoli Game Gear, którą Sega wprowadziła na rynek w 1990 roku, sprzedała w sumie w 11 mln egzemplarzy i która była mocną konkurencją dla konsoli Nintendo Game Boy. Była nawet lepsza od pierwszych wersji Game Boy’a, bo miała kolorowy wyświetlacz.

Teraz Sega postanowiła zrobić miniaturkę tej konsoli – i to w czterech wersjach. Różnią kolorem i zainstalowanymi w nimi grami.

I tak czarna sprzedawana jest z grami:  Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo 2, Out Run i Royal Stone. Niebieska z Sonic Chaos, Gunstar Heroes, Sylvan Tale i Baku Baku Animal. Żółta z Shining Force Gaiden: Ensei – Jashin no Kuni he, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden: Final Conflict i Nazopuyo Aruru no Ru. A czerwona z Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The GG Shinobi i Columns.

Każda z czterech Game Gear Micro ma ekran o przekątnej 1,15 cala i wymiary 80 mm x 43 mm x 20 mm. Malutkie to zatem bardzo. Mikrokonsole mają też budowany głośniczek i gniazdko słuchawkowe. Zasilać je można za pomocą USB, ale mogą też korzystać z dwóch baterii AAA.

Konsole można już zamawiać w Japonii, gdzie kosztują niecałe 5 tys. jenów – około 50 dolarów. Wielbiciele gadżetów zapewne będą sobie chcieli kupić wszystkie cztery wersje konsoli – taki pomysł Sega będzie promowała specjalną lupą dołączaną do takiego nietypowego zestawu. Dzięki niej zabawa na mikrokonsoli stanie się mniejszym wyzwaniem – inaczej gra na malutkim ekraniku może być ekstremalnym przeżyciem.

Nie jest jeszcze pewne, czy i kiedy Sega zdecyduje się na sprzedaż Game Gear Micro poza Japonią. 

Foto: Sega.

Czytaj więcej: Nie będzie pokazu gier na PS5. Sony przekłada prezentację przez zamieszki w USA.
Czytaj więcej: Dokowanie do stacji orbitalnej atakiem Crew Dragon nie jest łatwe. Możesz to sam sprawdzić w bezpłatnym symulatorze.

Podziel się artykułem