Nie będzie pokazu gier na PS5. Sony przekłada prezentację przez zamieszki w USA

ps5

Japoński producent odwołał zapowiedziany na czwartek pokaz gier na nadchodzącą konsolę PlayStation 5. To nie jest czas na świętowanie – napisała firma na Twitterze.

4 czerwca, późnym wieczorem mieliśmy zobaczyć pierwsze działające gry stworzone na nową konsolę Sony PlayStation 5. Pokaz planowano, że będzie transmitowany na platformie Twitch i na YouTube. Niestety nic z tego.

Gwałtowne zamieszki do jakich doszło w Stanach Zjednoczonych po zabójstwie George’a Floyda spowodowały, że japońska firma odwołała pokaz gier.

– Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani grami na PS5, ale nie czujemy, aby właśnie teraz był odpowiedni moment na prezentację. Wolimy poczekać, dzięki czemu naprawdę ważne głosy mogą zostać usłyszane – napisano na twiterowym koncie PlayStation.

Chwilę przed tym komunikatem. Sony na Twitterze napisało jeszcze, że potępia systemowy rasizm i przemoc przeciwko czarnej społeczności. Jest razem ze społecznością Afroamerykanów – do tego twitta firma dodała też hasło #BlackLivesMatter, do którego odwołują się aktywiści walczący z rasizmem w Stanach.

Czytaj więcej: Dokowanie do stacji orbitalnej atakiem Crew Dragon nie jest łatwe. Możesz to sam sprawdzić w bezpłatnym symulatorze.
Czytaj więcej: Sony Playstation 5 kontra Xbox Series X. Jak bardzo różnią się te konsole i którą wybrać?

Podziel się artykułem