Nie rób z tego zdjęcia tapety w swoim telefonie. Może go zablokować i to nie jest żart

tapeta zawiesza komórkę

W trakcie weekendu w sieci pojawiła się atrakcyjna fotka w układzie pionowym – idealna na tapetę do smartfonu. Może jednak unieruchomić naszą komórkę i pozbawić nas zapisanych w niej danych i plików – w tym zdjęć.

Zwykła fotka ustawiona jako tapeta, może uszkodzić smartfon? To brzmi jak ruski fake news o tym, że 5G nas zabija. To jednak prawda i wczoraj o nowym zagrożeniu napisał między innymi na Twitterze Ice univerce, ceniony technologiczny eksport – zawsze dobrze poinformowany.

Krążącego po internecie zdjęcia w układzie pionowym przedstawiającego jezioro, zachód słońca i zachmurzone niebo z górami w oddali zdecydowanie nie warto zatem ustawiać jako tapety w telefonach z Androidem.

Może to spowodować trwałe zawieszenie się smartfonu. Ekran z fotką zaczyna mrugać – telefon nie reaguje na nasze polecenia.

Ten problem rozwiązuje ponoć wyłącznie reset do ustawień fabrycznych, a to oznacza utratę wszystkich danych zapisanych w komórce.

Do załamania się systemu dochodzi z powodu błędnie zapisanych w pliku ze zdjęciem informacjach o kolorach. Niektóre smartfony nie są w stanie ich poprawnie przetworzyć, próbują w kółko i system się zawiesza.

Problem z tym zdjęciem nie pojawia się na wszystkich komórkach. Nie dotyczy iPhone’ów, a tylko sprzętu z Androidem i to też nie wszystkich. Wyłączyć może smartfony Samsunga i Pixele Google’a. Jednak nie warto testować, czy to samo może zrobić również z naszym telefonem.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Fold 2 wchodzi do masowej produkcji. Ma być dużo lepszy i ciut tańszy od poprzednika.
Czytaj więcej: Realme X3 Superzoom – flagowy smartfon z peryskopowym zoomem debiutuje w Europie i to w dobrej cenie.

Podziel się artykułem