Realme X3 Superzoom – flagowy smartfon z peryskopowym zoomem debiutuje w Europie i to w dobrej cenie

realme x3 superzoom

Unikatowy aparat z pięciokrotnym peryskopowym zoomem, ekran z odświeżaniem 120 Hz i wydajny procesor Snapdragon 855+ – tak w największym skrócie prezentuje się nowy smartfon Realme X3 Superzoom, który można już zamawiać w dwóch krajach Europy.

Do tej pory Realme zwykle prezentował nowości w Indiach – na tym rynku czuje się wyśmienicie. Ale właśnie zrobił w tym schemacie duży wyłom. We wtorek rozpoczął przyjmowanie zamówień na swój nowy flagowy smartfon w pierwszej kolejności w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii. Tam też, w swoich serwisach internetowych, po raz pierwszy ujawnił parametry techniczne nowej komórki.

Te – w połączeniu ze zdjęciami i krótkimi filmikami prezentującymi możliwości X3 Superzoom – wyglądają więcej niż zachęcająco.

Realme X3 Superzoom – duży ekran, rozbudowane aparaty

W nowym smartfonie zainstalowano spory wyświetlacz LCD 6,6 cala o rozdzielczości 1080p i z odświeżaniem 120 Hz. Nie ma on wbudowanego czytnika linii papilarnych – ten jest przeniesiony na przycisk zasilania znajdujący się z boku obudowy.

W ekranie natomiast znalazło się w lewym górnym rogu spore wycięcie na dwa obiektywy aparatu do selfie – podstawowy korzysta z matrycy 32 Mpix, drugie szkło tutaj to natomiast ultraszerokie 8 Mpix.

Aparat główny też jest ponadprzeciętnie rozbudowany.

Ma cztery obiektywy. Podstawowy o jasności f/1.8 korzysta z matrycy 64 Mpix. Do tego jest pięciokrotny peryskopowy zoom z układem optycznej stabilizacji obrazu i matrycą 8 Mpix, ultraszerokie szkło z taką samą matrycą i obiektyw 2 Mpix do makrofotografii.

Taki zestaw teraz to można znaleźć tylko w najdroższych topowych komórkach.

Realme X3 Superzoom – mocny procesor i sporo pamięci

Realme zainstalował w smartfonie procesor Snapdragon 855+. To najszybszy procesor w rodzinie 855, która była podstawą na rynku w najdroższych telefonach w ubiegłym roku. W tym roku układy 855 wypierają kości 865 z modemem 5G, jednak nadal starsze układy są bardzo wydajne.

Zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z wersją Plus. Oznacza to, że mamy do czynienia z procesorem z podwyższoną częstotliwością taktowania, co szczególnie przydaje się w obsłudze wymagających aplikacji i zaawansowanych gier.

Realme X3 Superzoom nie grozi przy tym przegrzanie pod dużym obciążeniem – w telefonie zainstalowano wydajne chłodzenie cieczą.

Układ Snapdragon 855+ współpracuje tutaj z 12 GB RAM i 256 GB pamięci na dane – nie ma innych konfiguracji. To w sumie z pewnością gwarantuje wysoką wydajność.

Smartfon ma poza tym pojemną baterię 4200 mAh, którą za pomocą szybkiej ładowarki 30W naładujemy do pełna w 55 minut.

I to wszystko za 499 euro – przynajmniej taka jest cena komórki w Hiszpanii. Za chwilę Realme X3 Superzoom powinien pojawić się w Polsce.

Foto: Realme.

Czytaj więcej: Realme Watch – jest pierwszy smartwatch chińskiej firmy. Sporo może, a jest tani.
Czytaj więcej: Nowy Samsung Galaxy S20 Tactical Edition. Nie kupisz go w normalnym sklepie ani na Allegro.

Podziel się artykułem