Samsung Galaxy Fold 2 wchodzi do masowej produkcji. Ma być dużo lepszy i ciut tańszy od poprzednika

Samsung Galaxy Fold

Według koreańskich mediów Samsung intensywnie przygotowuje się do masowej produkcji kolejnego smartfonu z zaginanym ekranem. Galaxy Fold 2 powinniśmy więc zobaczyć we wrześniu razem z premierą Galaxy Note 20.

Trzeci już smartfon Samsunga z zaginanym ekranem – po Galaxy Fold i Galaxy Z Flip – ma być topową komórką tym razem bez kompromisów.

Duży zaginany ekran 7,59 cala będzie odświeżany z częstotliwością 120 Hz i ponoć ma obsługiwać S-Pena. Ma być też bardziej odporny na zarysowania niż w pierwszym Galaxy Fold – wyświetlacz zostanie pokryty ultracienkim szkłem, podobnie jak w modelu Galaxy Z Flip.

W zaginanaym ekranie pojawi się otwór na kamerę do selfie, a główny aparat prawdopodobnie będzie miał trzy obiektywy z matrycami 12, 16 i 64 Mpix.

Galaxy Fold 2 nadal wielu przerazi cenę – ta, jak się spekuluje będzie oscylowała dookoła 1880 dol. Duże pieniądze, ale jednak mniejsze o 100 dol. od tych, które trzeba była dać za pierwszego Galaxy Fold.

Samsung liczy na dużo lepszą sprzedaż „dwójki”. Zakłada ponoć, że jeszcze w tym roku Galaxy Fold 2 kupi 3 mln osób, w wypadku poprzednika planowano w roku debiutu sprzedaż pół miliona egzemplarzy.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Nowy Samsung Galaxy S20 Tactical Edition. Nie kupisz go w normalnym sklepie ani na Allegro.
Czytaj więcej: W Samsungu Galaxy S30 będzie mniej megapikseli niż w S20 Ultra. Koreańczycy prezentują nową matrycę.

Podziel się artykułem