Logitech Ergo K860 – ergonomiczna klawiatura przyszłości. Ale nie bez wad

Logitech Ergo K860

Logitech, jeden z najbardziej cenionych producentów akcesoriów komputerowych – w tym myszy i klawiatur – ma w ofercie nowy produkt. To klawiatura Ergo K860 o bardzo oryginalnym kształcie.

Mocno futurystyczny kształt klawiatury Ergo K860 to nie przypadek – została zaprojektowana tak, by pisanie na niej było maksymalnie komfortowe. Przez to ma miedzy innymi fabryczne oparcie dla naszych nadgarstków  – nie musimy ich mieć wygiętych, jak w czasie, gdy piszemy na standardowej klawiaturze. By zminimalizować z kolei napięcia w przedramieniach w trakcie pisania, klawisze umieszczono na dwóch „wyspach” pod odpowiednim kątem. To wszystko ma spowodować, że pisanie – zwłaszcza długie – na Ergo K860 ma być wygodne.

Dzięki specjalnej podnóżce klawiaturę dodatkowo możemy dostosować do własnych upodobań.

Ergo K860 może współpracować zarówno z pecetami, jak i z komputerami Apple’a. Możemy też połączyć ją z komputerem kablem USB lub bezprzewodowo, korzystając z Bluetooth.

Klawiatura jest zasilana z dwóch baterii AAA. Logitech twierdzi, że starczą na dwa lata pracy. Fajnie, ale w urządzeniu tej klasy lepszym rozwiązaniem byłaby wewnętrzna bateria doładowywane okazjonalnie przez łącze USB z komputera.

Brakuje też tutaj podświetlenia klawiszy – dzisiaj w modelu za niecałe 130 dolarów powinien to być standard.

Logitech rozpocznie sprzedaż Ergo K860 w tym miesiącu w swoim sklepie internetowym i na stronach Amazona. W lutym klawiatura trafi do szerszej dystrybucji.

Foto: Logitech.

Czytaj więcej: W klawiaturze Logitech G Pro X sam wymienisz klawisze – na takie, które najbardziej lubisz.
Czytaj więcej: 14 stycznia wygasła pomoc techniczna dla Windows 7. Co najlepiej zrobić?

Podziel się artykułem