Jest nowy Huawei P30 Lite. Więcej pamięci i lepszy aparat do selfie

Huawei p30 lite

Huawei rozpoczyna sprzedaż nowej wersji swojego popularnego i bardzo udanego smartfonu. Co ważne, Huawei P30 Lite New Edition jest z pełnym zestawem aplikacji Google’a.

Huawei P30 Lite to z pewnością jeden z najlepszych telefonów ze średniej półki. Teraz doczekał się następcy i nie jest nim Huawei P40 Lite. Nie jest, ponieważ Huawei jest obciążony amerykańskimi sankcjami i nie może sprzedawać nowych modeli telefonów z pełną wersją systemu Android. By obejść ten zakaz, wprowadził więc na rynek nieco udoskonalony model P30 Lite pod tą samą nazwą i z większością tych samych podzespołów, co w pierwszym P30 Lite.

Nie znaczy to jednak, że nowa edycja cenionego smartfona jest niemal tym samym co poprzednik. W Huawei P30 Lite New Edition wprowadzono dwie znaczące zmiany.

Po pierwsze rozbudowano pamięć RAM – z 4 GB do 6 GB. To wpływa na szybkość i płynność pracy smarftona. Można go też kupić z 256 GB pamięci na dane – wcześniej istniała wyłącznie wersja ze 128 GB pamięci masowej.

W Huawei P30 Lite New Edition zainstalowano ponadto lepszy aparat do selfie – korzysta teraz z matrycy 32 Mpix, a nie 24 Mpix jak wcześniej.

Reszta podzespołów w nowej edycji P30 Lite jest jak w starszej edycji, a więc mamy tu między innymi smukły ekran 6,15 cala o rozdzielczości 2312 x 1080 pikseli i średniopółkowy ośmiordzeniowy procesor Kirin 710.

Nowy sprzęt w wersji z 256 GB pamięci masowej jest już sprzedawany między innymi w Wielkiej Brytanii i w Niemczech za równowartość nieco ponad 1400 zł.

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Sprzedaż smartfonów na świecie. Apple z największymi spadkami. Huawei wielkim wygranym.
Czytaj więcej: Składane smartfony podbiją świat. Jest pierwszy rynkowy dowód na to.

Podziel się artykułem