Redmi K30 5G, czyli wejście do świata 5G nas nie zrujnuje

Redmi K30 5G

Ceny pierwszych telefonów zgodnych z 5G mroziły krew w żyłach. Ale to się szybko zmienia. Xiaomi pokazało światu pierwszy smartfon 5G spod marki Redmi w normalnej cenie.

W ubiegłym tygodniu Qualcomm zaprezentował nowe procesory do smartfonów – w tym układ Snapdragon 765G. To kość ze zintegrowanym modemem 5G i przeznaczona do smartfonów ze średniej półki. Te, jak zapowiadano, mają się pojawić z nowym układem z początkiem przyszłego roku. I pierwszy z nich został właśnie zaprezentowany przez Xiaomi – Redmi K30 5G.

Jest to nie tylko pierwszy telefon 5G z logo Redmi. To również pierwszy telefon w ludzkiej cenie dużego producenta pracujący w sieciach nowej generacji. Xiaomi wyceniło Redmi K30 5G w Chinach na 1999 juanów, a więc niecałe 1100 zł.

Nie jest to dużo jak na smartfon 5G z wydajnym procesorem, wyświetlaczem 6,67 cala odświeżanym z częstotliwością 120 Hz oraz 6 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Poza tym w Redmi K30 5G znajdziemy rozbudowany czteroobiektywowy aparat główny, w tym z matrycą 64 Mpix. Jest też całkiem spora bateria 4500 mAh i do tego szybka ładowarka 30W.

Xiaomi nic nie mówi jeszcze o tym, kiedy telefon trafi do Polski, ale nie powinniśmy długo czekać, podobnie jak było z komórkami Redmi K20 i Redmi K20 Pro. Dość szybko po debiucie w Chinach zawitały nad Wisłę, tyle tylko, że pod bardziej tutaj znaną marką Xiaomi, jako Mi 9T oraz Mi 9T Pro.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Xiaomi Mi CC9 Pro – pierwsza komórka z matrycą 108 megapikseli już jest. Teraz to najlepszy smartfon do robienia zdjęć.
Czytaj więcej: Nowy telefon Xiaomi – Redmi Note 8 Pro. Rozwiązania jak we flagowych komórkach. Cena świetna.

Podziel się artykułem