Zdjęcia Google za chwilę będą jak Messenger. Ale to dobrze

Zdjęcia Google

Google wprowadza całkiem nową funkcję do jednej ze swoich najbardziej popularnych aplikacji. Za chwilę w Zdjęciach Google będziemy mogli również porozmawiać na czacie.

Nie brakuje takich, co lubią robić zdjęcia komórką i takich, którzy lubią pokazywać je znajomym. I do tej pory większość z nas używała aplikacji Zdjęcia Google do archiwizowania i kolekcjonowania fotek, ale prezentowała je światu lub znajomym za pomocą innych narzędzi – czasem był to Facebook, a kiedy chcieliśmy przesłać tylko jedną fotkę zwykle Messenger lub inny ulubiony komunikator. 

Przypomnijmy, że w Zdjęciach Google też można było udostępnić innym pojedynczą fotkę, ale nie było to supernarzędzie – brakowało głównie możliwości szybkiej wymiany myśli na jej temat.

To się zaraz zmieni. Google wprowadza nową funkcję do Zdjęć. Teraz będzie można łatwo wysłać fotkę do dowolnego innego użytkownika aplikacji i od razu o niej porozmawiać na czacie – podobnie jak w Messengerze Facebooka. I podobnie jak tam, taki czat będzie można prowadzić z więcej niż jedną osobą.

Tym samym Zdjęcia Google stają się bardziej aplikacją z grupy mediów społecznościowych. Tu to raczej nie przeszkadza. Po pierwsze dlatego, że każda konkurencja do dominującego Facebooka i jego narzędzi jest dobra. Po drugie, czat to ciągle tylko dodatek do bardzo udanego programu, który w żaden sposób go nie psuje.

Aktualizacje do Zdjęć Google z nową funkcją zaczną być rozsyłane w ciągu kilku najbliższych dni.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Bat na nieuczciwych taksówkarzy. W Mapach Google pojawia się nowa funkcja Stay Safer.
Czytaj więcej: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Nowe telefony Chińczyków bez usług Google. Kto to kupi?

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*