Zdjęcia Google za chwilę będą jak Messenger. Ale to dobrze

Zdjęcia Google

Google wprowadza całkiem nową funkcję do jednej ze swoich najbardziej popularnych aplikacji. Za chwilę w Zdjęciach Google będziemy mogli również porozmawiać na czacie.

Nie brakuje takich, co lubią robić zdjęcia komórką i takich, którzy lubią pokazywać je znajomym. I do tej pory większość z nas używała aplikacji Zdjęcia Google do archiwizowania i kolekcjonowania fotek, ale prezentowała je światu lub znajomym za pomocą innych narzędzi – czasem był to Facebook, a kiedy chcieliśmy przesłać tylko jedną fotkę zwykle Messenger lub inny ulubiony komunikator. 

Przypomnijmy, że w Zdjęciach Google też można było udostępnić innym pojedynczą fotkę, ale nie było to supernarzędzie – brakowało głównie możliwości szybkiej wymiany myśli na jej temat.

To się zaraz zmieni. Google wprowadza nową funkcję do Zdjęć. Teraz będzie można łatwo wysłać fotkę do dowolnego innego użytkownika aplikacji i od razu o niej porozmawiać na czacie – podobnie jak w Messengerze Facebooka. I podobnie jak tam, taki czat będzie można prowadzić z więcej niż jedną osobą.

Tym samym Zdjęcia Google stają się bardziej aplikacją z grupy mediów społecznościowych. Tu to raczej nie przeszkadza. Po pierwsze dlatego, że każda konkurencja do dominującego Facebooka i jego narzędzi jest dobra. Po drugie, czat to ciągle tylko dodatek do bardzo udanego programu, który w żaden sposób go nie psuje.

Aktualizacje do Zdjęć Google z nową funkcją zaczną być rozsyłane w ciągu kilku najbliższych dni.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Bat na nieuczciwych taksówkarzy. W Mapach Google pojawia się nowa funkcja Stay Safer.
Czytaj więcej: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Nowe telefony Chińczyków bez usług Google. Kto to kupi?

Podziel się artykułem