Harrods z witryną przyszłości. Przezroczysty wyświetlacz LG OLED pomiędzy klientem a przedmiotem na wystawie

LG OLED

Planujesz wycieczkę do Londynu? To warto się pospieszyć. Harrods uruchomił wyjątkową wystawę – z przezroczystymi wyświetlaczami OLED.

Pomysł jest naprawdę niegłupi. Aż się prosi, by przezroczyste panele OLED wykorzystywać przy budowie wystaw sklepów ulicznych. Podchodzisz do wielkiego okna, patrzysz na towar umieszczony na wystawie i zerkasz przy tym na informacje, które pojawiają Ci się tuż przed nosem, czyli na częściowo przezroczystym wyświetlaczu OLED.

Takie rozwiązanie testuje właśnie Harrods w Londynie, chyba najbardziej znany dom towarowy na świecie, oraz LG, jedyny producent dużych przezroczystych wyświetlaczy OLED.

Wystawę Harrodsa w Londynie zbudowano z dwóch futurystycznych paneli o przekątnych 55 cali. Za nimi umieszczono jeden z topowych modeli telewizorów OLED LG. Na przezroczystym wyświetlaczu pojawiają się informacje o prezentowym produkcie i technologii OLED.

Ta oryginalna instalacja ma działać do 28 października. Ale jeżeli nie uda nam się do tego czasu dotrzeć do Londynu, by to zobaczyć – oczywiście między innymi – nie martwy się. Przezroczyste wyświetlacze OLED świetnie działają w roli dodatkowej szyby na wystawie i można być niemal pewnym, że za jakiś czas, jak tylko ich ceny spadną, zobaczymy je również na każdej większej ulicy handlowej w Polsce. Na razie Harrods z pomocą LG wykonał pierwszy krok.

Foto: LG Display.

Czytaj więcej: Duet Display, czyli jak ze swojego tabletu zrobić drugi ekran do komputera?
Czytaj więcej: Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka.

Podziel się artykułem