Duet Display, czyli jak ze swojego tabletu zrobić drugi ekran do komputera?

duet display

Duet Display to z pewnością jedna z bardziej pomysłowych aplikacji, jakie niedawno powstały. Pozwala zamienić niemal dowolny tablet z Androidem lub iPada w drugi ekran do naszego komputera.

Praca na dwóch ekranach jest niemal zawsze dużo bardziej komfortowa od pracy na jednym wyświetlaczu – wiedzą to wszyscy profesjonaliści. Na dwóch ekranach w zasadzie obsługuje się szybciej i wygodniej każdą profesjonalną aplikację. Dwa wyświetlacze świetnie też sprawdzają się w pracy wielowątkowej, czyli takiej, której współcześnie naprawdę nie brakuje. Jednak nie zawsze te dwa ekrany mamy. I tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Duet Display.

Pozwala ona zamienić tablet, który mamy w drugi ekran. By to zrobić, trzeba tylko zainstalować na tablecie odpowiednią aplikację – do zakupu w cenie od niecałych 50 do około 100 zł (zależy, czy jest akurat promocja) w sklepie Play lub AppStore. Musimy również pobrać również ze strony producenta całego rozwiązania już za darmo odpowiedni program na komputer Apple’a lub PC.

Potem uruchamiamy aplikacje Duet Display na tablecie i komputerze, łączymy sprzęty za pomocą kabla USB i w zasadzie już! Po drobnej konfiguracji mamy dwa ekrany.

W całej tej zabawie cieszą jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze tablet w roli dodatkowego ekranu nie tylko wyświetla obraz, ale można również wydawać nim polecenia – w końcu jest dotykowy. Zupełnie zmienia to obsługę zwykłego komputera.

I po drugie, Duet Display działa też na smartfonach – zarówno iPhone’ach jak i tych z Androidem. A więc w roli dodatkowego ekranu w naszym komputerze może również wystąpić nasze telefon? Bez sensu, bo mały? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że i tak możemy do podotykać…

Foto: Duet.

Czytaj więcej: Laser czy atrament, czyli jaką drukarkę kupić dzisiaj najlepiej?
Czytaj więcej: Jak przesłać za darmo pieniądze na drugi koniec Polski. Przekaz bankomatowy Euronetu.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*