Duet Display, czyli jak ze swojego tabletu zrobić drugi ekran do komputera?

duet display

Duet Display to z pewnością jedna z bardziej pomysłowych aplikacji, jakie niedawno powstały. Pozwala zamienić niemal dowolny tablet z Androidem lub iPada w drugi ekran do naszego komputera.

Praca na dwóch ekranach jest niemal zawsze dużo bardziej komfortowa od pracy na jednym wyświetlaczu – wiedzą to wszyscy profesjonaliści. Na dwóch ekranach w zasadzie obsługuje się szybciej i wygodniej każdą profesjonalną aplikację. Dwa wyświetlacze świetnie też sprawdzają się w pracy wielowątkowej, czyli takiej, której współcześnie naprawdę nie brakuje. Jednak nie zawsze te dwa ekrany mamy. I tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Duet Display.

Pozwala ona zamienić tablet, który mamy w drugi ekran. By to zrobić, trzeba tylko zainstalować na tablecie odpowiednią aplikację – do zakupu w cenie od niecałych 50 do około 100 zł (zależy, czy jest akurat promocja) w sklepie Play lub AppStore. Musimy również pobrać również ze strony producenta całego rozwiązania już za darmo odpowiedni program na komputer Apple’a lub PC.

Potem uruchamiamy aplikacje Duet Display na tablecie i komputerze, łączymy sprzęty za pomocą kabla USB i w zasadzie już! Po drobnej konfiguracji mamy dwa ekrany.

W całej tej zabawie cieszą jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze tablet w roli dodatkowego ekranu nie tylko wyświetla obraz, ale można również wydawać nim polecenia – w końcu jest dotykowy. Zupełnie zmienia to obsługę zwykłego komputera.

I po drugie, Duet Display działa też na smartfonach – zarówno iPhone’ach jak i tych z Androidem. A więc w roli dodatkowego ekranu w naszym komputerze może również wystąpić nasze telefon? Bez sensu, bo mały? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że i tak możemy do podotykać…

Foto: Duet.

Czytaj więcej: Laser czy atrament, czyli jaką drukarkę kupić dzisiaj najlepiej?
Czytaj więcej: Jak przesłać za darmo pieniądze na drugi koniec Polski. Przekaz bankomatowy Euronetu.

Podziel się artykułem