Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka

microsoft surface neo

Pokazany w Nowym Jorku przedprodukcyjny Microsoft Surface Neo, to urządzenie, którego konkurencja jeszcze nie ma. Z co najmniej kilkoma nie tylko funkcjonalnymi, ale i efektownymi pomysłami.

Microsoft połączył ze sobą dłuższymi bokami i za pomocą zawiasu 360 stopni dwa dziewięciocalowe tablety. Do tego dołączył mocowaną do nich magnetycznie klawiaturę i cyfrowy rysik. Całość przypomina trochę złożoną książkę, działa pod kontrolą odpowiednio zmodyfikowanego Windows, jest ładne (między innymi dlatego, że cienkie – ma nieco ponad pół centymetra) i wzbudza duże zainteresowanie nie tylko najbardziej zagorzałych wielbicieli technologii.

UWAGA!!! To jest tekst o nowym dwuekranowym tablecie Microsoftu, nie o mniejszym, też dwuekranowym smartfonie. Chcesz przeczytać o nowym smartfonie twórców Windows, kliknij tutaj.

Windows zoptymalizowane do pracy na dwóch ekranach Microsoft Surface Neo pozwala np. komfortowo przeglądać na nich pocztę w różnych formach albo wyświetlać mapę na jednym wyświetlaczu, w czasie, gdy na drugim widzimy zdjęcia z okolicy, która właśnie nas interesuje. Microsoft Surface Neo może też być rozłożony na płasko i wtedy dwa ekrany prezentują jeden obraz – ze szczeliną pośrodku w miejscu połączenia ekranów zawiasem.

Kiedy z kolei położymy na jednym z dwóch ekranów klawiaturę, to zasłoni ona jego część. Wtedy drugi wyświetlacz będzie działał jak ekran w laptopie, a na niezasłoniętej przez klawiaturę części pierwszego ekranu, pojawią się dodatkowe opcje ułatwiające pisanie – np., buźki emotikonów. Część tego ekranu  działać też wtedy jak touchpad.

Całość napędza specjalnie zoptymalizowany dla Microsoft Surface Neo procesor Intela z najnowszej serii Lakefield ze zintegrowaną kartą graficzną o zwiększonej wydajności.

Nie wiemy, ile urządzenie ma pamięci i jak długo będzie działać na baterii. Nie wiemy też, ile będzie kosztować. Microsoft chce rozpocząć sprzedaż Surface Neo latem przyszłego roku.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Nowy Xbox z rozdzielczością 8K i dyskiem SSD już za rok. Microsoft przedstawia projekt Scarlett.
Czytaj więcej: UPS ma zgodę rządowej agencji na regularne dostawy paczek dronami.

Podziel się artykułem