UPS ma zgodę rządowej agencji na regularne dostawy paczek dronami

ups flight forward

Przyszłość dzieje się już dziś. W tym zdaniu nie ma przesady. UPS pochwaliło się właśnie, że zdobyło certyfikat na transport paczek dronami. To pierwsza taka zgoda wydana przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA).

FAA zgodziła się na to, by drony należące do UPS Flight Forward, spółki należącej do UPS, dostarczały odpłatnie paczki na terenie USA o wadze do niecałych 25 kg (dokładnie 55 funtów). Mogą się przy tym poruszać zarówno poza zasięgiem wzroku operatora, jak i nocą.

Zezwolenie dotyczy całej spółki UPS Flight Forward – a więc nieograniczonej liczby dronów.

Specjalne „lotnisko” dla drona Matternet wykorzystywanego przez UPS.

Wcześniej w tym roku UPS, w oparciu o tymczasowe zezwolenie FAA, testował transporty dronami próbek medycznych badań laboratoryjnych i krwi na terenie kompleksu medycznego WakeMed w Raleigh w Karolinie Północnej. Kiedy tylko spółka otrzymała nowy certyfikat zezwalający na komercyjne transporty dronami od razy wykonała taki lot właśnie w Raleigh. Wykorzystała do tego czterosilnikowego drona Matternet M2.

UPS Flight Forward planuje jak najszybciej rozbudować ofertę dostaw paczek dronami na ternie USA. W pierwszej kolejności oferta ma być przygotowana dla szpitali i innych instytucji medycznych.

Foto: Matternet.

Czytaj więcej: Amerykańska armia wysyła system Phaser do niszczenia dronów na zagraniczne testy.
Czytaj więcej: Nubia Z20 – wyjątkowy smartfon z dwoma wyświetlaczami i mocnym procesorem.

Podziel się artykułem