Kindle Kids Edition – pierwszy czytnik e-książek Amazonu dla dzieci. Szkoda, że głównie anglojęzycznych

Kindle Kids Edition

Amazon ma nowy czytnik książek w ofercie. Wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii firma przygotowała specjalną edycję czytnika e-booków dla dzieci.

Kindle Kids Edition to pomysłowo rozwinięta edycja ostatniej – 10 już – edycji Amazon Kindle, a więc podstawowego czytnika w ofercie Amazonu. Mamy tu więc między innymi 6-calowy wyświetlacz typu E Ink z podświetleniem o rozdzielczości 167 ppi i 16 odcieniach szarości, który świetnie nadaje się do pochłaniania dużej ilości tekstu.

Mamy też Wi-Fi, Bluetooth i 8 GB RAM na książki – zmieszczą tu ich tysiące… Jest też bateria, która starczy nawet na miesiąc czytania po pół godziny dziennie. I są też efektowne dziecięce etui – cztery do wyboru.

Do tego, co bardzo ważne, kupując urządzenie, otrzymujemy też roczny dostęp do tysięcy książek FreeTime Unlimited. Tu praktycznie wszystko, co czytają lub mogą przeczytać młodzi Anglosasi – od Harrego Pottera, przez Hobbita po Mary Poppins. Można go potem przedłużyć za 3 dolary miesięcznie.

Kindle Kids Edition to również parę ciekawych wynalazków sprzyjających edukacji najmłodszych. Urządzania nie można wykorzystać do żeglowania po internecie, a więc nic nie przeszkadza w lekturze książek. Ma również funkcję szybkiego wyjaśniania trudniejszych słówek, a rodzice mogą sprawdzać czas spędzony przy książkach przez ich dzieci, korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfonie.

Kindle Kids Edition kosztuje niemal 110 dolarów lub 110 euro. Można je już zamawiać – z dostawą nie wcześniej niż 30 października – w Stanach i w Niemczech – poza angielską jest też wersja niemieckojęzyczna. Niestety nie ma polskiej wersji Kindle Kids Edition i to największa wada nowego czytnika Amazonu. Dla nas ten czytnik to głównie ciekawostka – chyba, że chcemy go wykorzystać do nauki języka obcego.

Foto: Amazon.

Czytaj więcej: Kingrow K1 – czyli wraca telefon z wyświetlaczem E Ink. Na jednym naładowaniu pociągnie nawet dwa tygodnie.
Czytaj więcej: Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka.

Podziel się artykułem