Jest nowy topowy czytnik Kindle Oasis. Gdy ciemno, wygląda jak strona z książki spod lampki nocnej

kindle oasis

Amazon wprowadza właśnie na rynek trzecią już odsłonę swojego najbardziej zaawansowanego czytnika e-booków. Model Kindle Oasis 2019 wyposażono w możliwość zmiany temperatury barwnej wyświetlacza.

Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Nowy Kindle Oasis ma obudowę jak poprzedni model, ten sam też wysokiej jakości dotykowy wyświetlacz w technologii E Ink o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 300 ppi.  Ponadto kupić go możemy w wersji z 8 lub 32 GB pamięci RAM i w jednym z dwóch kolorów – złotym lub szarym. To wszystko już było.

Jednak tym razem możemy zmieniać temperaturę barwną wyświetlacza – od zimnej po bardzo już ciepłą. Możemy to robić ręcznie lub też pozwolić, by Kindle Oasis robił to sam, kierując się porą dnia.

Przy najbardziej ciepłym ustawieniu wyświetlacz przypomina kartkę oświetloną lampką nocną ze zwykłą żarówką. Lektura wtedy, zwłaszcza nocą, jest bardzo przyjemna.

Kindle Oasis ma też inne zalety – jak poprzednik. Amazon akcentuje np., że jest częściowo wodoodporny – norma IPX8. To w praktyce oznacza, że wylanie na niego szklanki napoju lub przypadkowa krótka kąpiel w wannie nie powinna mu zaszkodzić.

Urządzenie nadaje się również wyśmienicie do słuchania audiobooków. Wbudowany moduł Bluetooth współpracuje z bezprzewodowymi słuchawkami.

Nowy Kindle Oasis można już zamawiać w sklepie Amazon. Kosztuje od 250 dolarów wzwyż. Do klientów pierwsze sztuki nowego czytnika zaczną być wysyłane 24 lipca.

Foto: Amazon.

Czytaj więcej: Nowy monitor BenQ G2780 jest super dla graczy i wielbicieli dłuższej lektury. Ma tryb ePaper i w nim staje się czarno-biały.
Czytaj więcej: Facebook z Visą stworzą nową cyfrową walutę. Libra może stać się ważnym ogólnoświatowym standardem.

Podziel się artykułem