LG SIGNATURE OLED TV R. Pierwszy na świecie telewizor ze zwijanym ekranem

LG SIGNATURE OLED TV R

Wyobraź sobie duże, starannie wykonane, pudło ze szczotkowanego aluminium, z którego, kiedy wydasz polecenie głosem, wyjedzie duży 65-calowy ekran. Obrazek z filmów o przyszłości? Nie. To nowy telewizor LG SIGNATURE OLED TV R.

Ten wyjątkowy telewizor LG zaprezentowało na konferencji dzień przed rozpoczęciem targów CES w Las Vegas. To produkcyjna wersja konceptu, który firma pokazała na tych targach w ubiegłym roku. Tym razem mamy do czynienia z modelem, który za chwilę trafi do sklepów.

Pomysł na pierwszy rzut oka genialny. Jeżeli ten standard się przyjmie, wnętrza przyszłości przestaną być zdominowane przez wielkie, szare, często wygaszone telewizory. Ekrany pojawią się w nich, kiedy faktycznie będziemy tego potrzebować.

LG SIGNATURE OLED R korzysta z rozwijanego ekranu wykonanego w technologii OLED o przekątnej aż 65 cali i rozdzielczości 4K. Jego jakość jest bardzo wysoka, jak w najlepszych płaskich ekranach OLED LG. Dba o nią między innymi procesor obrazu α9 drugiej generacji korzystający z algorytmów sztucznej inteligencji.

Mechanizm wysuwania z obudowy jest ponoć bardzo wytrzymały. LG mówi, że powinien znieść 50 tys. pełnych wysunięć.

Telewizor może pracować w jednym z sześciu trybów pracy – różnią się głównie stopniem wysunięcia ekranu z obudowy. Kiedy jest maksymalny, najlepiej jest na nim oglądać filmy lub grać w gry wideo. Częściowo wysunięty ekran jest z kolei optymalny do przeglądania zdjęć ze smartfonów lub sprawdzenia, dzięki dodatkowym funkcjom, jaka będzie pogoda jutro lub którą mamy godzinę. Całkowicie schowany ekran wcale nie oznacza, że telewizor jest wyłączony. Wtedy LG SIGNATURE OLED TV R dalej może odtwarzać muzykę i to z więcej niż przeciętną jakością – w obudowie zmieściło się kilka głośników o łącznej mocy 100 W działających zgodnie ze standardem Dolby Atmos.

Urządzenie bezproblemowo skomunikuje się praktycznie ze wszystkimi popularnymi urządzeniami w rodzaju smartfonów, komputerów i konsol wideo. Co przy tym ważne, telewizorowi można wydawać polecenia głosem – ma wbudowanego Asystenta Google i Alexę Amazonu.

Foto: LG.

Czytaj więcej: IKEA dalej stawia na inteligentny dom. Szwedzi do systemu Tradfri dodają smart rolety.
Czytaj więcej: Laptop dla gracza – Predator Triton 900. Acer tworzy potężnego laptopa z oryginalnym mocowaniem monitora.

Podziel się artykułem