Hey Siri, stand up! W końcu nadszedł czas, by porozmawiać z własnym biurkiem

VertDesk v3

VertDesk V3 z systemem kontroli głosem to pierwsze biurko regulowane na wysokość na świecie, które możemy ustawić za pomocą słownych komend.

Beyond The Office Door to duży amerykański sprzedawca mebli biurowych. W jego ofercie można znaleźć między innymi biurka z elektrycznie regulowaną wysokością blatu – rozwiązanie, które i w Polsce zyskuje na popularności.

To biurka, w których zwykle za pomocą dwóch przycisków, możemy precyzyjnie i w dość szerokim zakresie znacząco podnieść blat powyżej jego standardowej wysokości – to pozwala wygodnie przy nim pracować stojąc lub siedząc.

Teraz Beyond The Office Door wprowadził do oferty biurko regulowane VertDesk V3, które podniesie lub opuści blat po tym, jak wydamy odpowiednią komendę słowną – np. „Hey Siri, podnieść blat” lub „Hey Siri, opuść blat”.

Z nowej funkcji mogą na razie korzystać wyłącznie posiadacze iPhone’ów. Telefon Apple’a trzeba bowiem odpowiednio sparować z biurkiem VertDesk V3, definiując przy tym odpowiednie komendy słowne. Służy do tego specjalna aplikacja na iPhone’a. Ciekawostką jest, że może nam ona dodatkowo przypominać o konieczności podniesienia lub opuszczenia blatu po zbyt długiej pracy w jednym pozycji.

Beyond The Office Door pracuje już nad wersją urządzenia współpracującą z telefonami z systemem Android. Wkrótce więc do biurka VertDesk V3 będzie można powiedzieć np. „Ok Google, podnieść blat” i też zrozumie.

Oryginalne biurko sterowane głosem nie jest tanie – w przeciętnej wersji trzeba za nie zapłacić ponad 550 dol.

Foto: Beyond The Office Door.

Czytaj więcej: Lampa, która gra. Półka, która śpiewa. IKEA i Sonos mają dla nas dwa nowe głośniki Symfonisk.
Czytaj więcej: Smart Countertop Oven czyli już można zobaczyć film z wnętrza swojego piekarnika na ekranie smartfona.

Podziel się artykułem