Tak wygląda Realme XT – drugi na świecie smartfon z aparatem 64 Mpix

realme xt

Szef marketingu Realme opublikował w serwisie Weibo efektowny render nowego smartfonu jego firmy. To Realme XT, prawdopodobnie drugi na świecie smartfon z aparatem, w którym pojawi się nowa matryca Samsunga o rozdzielczości 64 Mpix.

Chińczycy ścigają się już sami ze sobą, a dokładniej Realme z Xiaomi. Każda z tych firm chciała jako pierwsza wprowadzić na rynek smartfon z aparatem korzystającym z matrycy 64 Mpix. Taką wyprodukował już Samsung i oferuje ją producentom telefonów.

Ten wyścig wygra zapewne Xiaomi. 29 sierpnia firma ma pokazać światu Redmi Note 8. W tej komórce ma znaleźć się poczwórny aparat w konfiguracji 64 Mpix Samsung GW1 f/1.7, szerokokątny 8 Mpix, obiektyu do zdjęć makro 2 Mpix i jeszcze jeden 2 Mpix do tworzenia efektu głębi.

Teraz jednak efektownym renderem modelu z podobnym głównym aparatem chwali się Xu Qi Chase, szef marketingu Realme. Zdjęcie, które wrzucił do serwisu Weibo przedstawia nadchodzącą komórkę jego firmy – Realme XT. W komentarzu do fotki Xu Qi Chase napisał, że aparat będzie korzystał z nowej matrycy wysokiej rozdzielczości. Nie podał jej nazwy ani dokładnie rozdzielczości, ale trudno sobie wyobrazić, aby było to co innego, niż wspomniany powyżej układ Samsunga GW1 64 Mpix.

Realme być może pokazując to zdjęcie, chce powiedzieć, że już ma gotowy wyjątkowy telefon. Ale cóż… Render lub nawet fotka to jednak nie to, co prezentacja smartfonu i jego debiut na rynku. W najnowszym meczu zatem pomiędzy Xiaomi a Realme wygrała pierwsza z tych firma.

Foto: Realme.

Czytaj więcej: Motorola One Action – nowy smartfon z ważną funkcją, która ułatwia nagrywanie filmów.
Czytaj więcej: Nie tylko Samsung i Huawei pracują nad smartfonami z zaginanymi ekranami. Takie chce mieć też TCL.

Podziel się artykułem