Smart Countertop Oven czyli już można zobaczyć film z wnętrza swojego piekarnika na ekranie smartfona

Smart Countertop Oven

Whirlpool ma dla nas superpiekarnik. Smart Countertop Oven sam dobierze odpowiednią temperaturę i czas pieczenia, do tego możemy sterować nim głosem lub za pomocą smarftonu.

Wyjmujesz coś z lodówki, wkładasz do piekarnika, przyciskasz guzik i po pewnym czasie wyjmujesz odpowiednio podgrzany lub upieczony posiłek. Tak w największym skrócie działa Smart Countertop Oven, najnowszy piekarnik wyprodukowany przez Whirlpoola i oferowany pod jego marką WLabs wiązaną z najbardziej innowacyjnymi produktami.

Urządzenie samodzielnie rozpoznaje rodzaj żywności, który do niego włożyliśmy – np. czy to kurczak czy lasagne. Sprawdza też w jakiej jest temperaturze – czy to produkt zamrożony, wyjęty z lodówki czy też może w temperaturze pokojowej. Po tej analizie sam ustawia odpowiednie parametry pracy i rozpoczyna podgrzewanie lub pieczenie. Algorytmy, które odpowiadają za te procesy, uwzględniają również czas niezbędny na osiągnięcie odpowiedniej temperatury wewnątrz piekarnika.

Procesy pieczenia lub podrzewania możemy na bieżąco podglądać na ekranie smartfona – wewnątrz Smart Countertop Oven zainstalowano współpracującą z nim kamerę.

Na wyposażeniu maszyny znalazł się specjalny punktowy termometr, który sprawdzi, czy nasz posiłek jest odpowiednio ciepły w środku.

Nowy piekarnik Whirlpoola, możemy obsługiwać również głosem – współpracować może z Asystentem Google’a lub Alexą Amazonu.

W Stanach nowe urządzenie ma się pojawić w sklepach w tym roku – nie podano dokładnie kiedy. Ma kosztować 799 dolarów.

Foto: WLabs/Whirlpool.

Czytaj więcej: LG SIGNATURE OLED TV R. Pierwszy na świecie telewizor ze zwijanym ekranem.
Czytaj więcej: IKEA dalej stawia na inteligentny dom. Szwedzi do systemu Tradfri dodają smart rolety.

Podziel się artykułem