Lampa, która gra. Półka, która śpiewa. IKEA i Sonos mają dla nas dwa nowe głośniki Symfonisk

symfonisk

IKEA i Sonos wspólnie opracowały, jak zapowiadano wcześniej, nową serię bezprzewodowych głośników Symfonisk. Pierwszy z nich może też funkcjonować jako półka, drugi poza tym, że gra jest lampą.

Głośnik-półka Symfonisk wygląda w sumie dość klasycznie. Największą ciekawostką jest tu fakt, że można go przykręcić do ściany i coś niezbyt ciężkiego na nim położyć. Głośnik ten występuje poza tym w dwóch wersjach kolorystycznych – może być prawie biały lub prawie czarny.

Sono zachęca by kupić dwa takie głośniki – wtedy można je zamontować tak, że będziemy cieszyć się dźwiękiem stereo.

Drugi z nowych głośników Symfonisk to lampa. Tutaj abażur jest szklany i niemal tradycyjny, a jego podstawa to głośnik. Lampę można sobie postawić np. przy łóżku. Ona też będzie sprzedawana w dwóch kolorach.

Głośniki Symfonisk możemy połączyć z naszą domową siecią WiFi i kontrolować je za pomocą specjalnej aplikacji Sonosa lub AirPlay 2. W praktyce oznacza to między innymi możliwość szybkiego i wygodnego słuchania muzyki z internetu – z serwisów streamingowych lub radia internetowego.

Obydwa głośniki pojawią się w sklepach IKEI w sierpniu. Polskich cen głośników Symfonisk jeszcze nie znamy. W Stanach głośnik-lampę wyceniono na 179 dol., a głośnik-półkę na 99 dol.

Foto: Sonos/IKEA.

Czytaj więcej: IKEA dalej stawia na inteligentny dom. Szwedzi do systemu Tradfri dodają smart rolety.
Czytaj więcej: Nie trzeba będzie długo czekać. Za chwilę pojawi się Oppo Reno – kolejny smartfon z dużym optycznym peryskopowym zoomem.

Podziel się artykułem