Oryginalny pomysł francuskiej firmy Archos. Play Tab – wielki 21,5-calowy tablet dla całej rodziny

Play Tab

Francuska firma Archos stworzyła wielki tablet z Androidem. W jej zamyśle może to być świetny pomysł na rodzinną zabawę przy stole.

Z obsługą tabletu z wyświetlaczem o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD nie będzie żadnego problemu. Play Tab będzie pracował pod kontrolą systemu Android 9 Pie. Odpalimy też przez to na nim tysiące programów ze sklepu Google Play, w tym gry, a zabawa tymi ostatnimi ma być – w zamyśle twórców – jego podstawowym zadaniem.

Archos chce, by przy wielkim tablecie położonym na stole spotykała się cała rodzina i wspólnie bawiła się w specjalne, tabletowe wersje doskonale znanych i popularnych gier planszowych w rodzaju szachów, warcabów czy nowszego Uno lub Carcassonne.

Ponieważ przy tego rodzaju zabaw, zwłaszcza z dziećmi, o drobny wypadek nietrudno, firma zabezpieczyła wyświetlacz Play Tab laminowanym i utwardzanym szkłem o grubości aż 6 mm. Sam wyświetlacz poza tym został dobrany tak, by obraz na nim był dobrze widoczny pod wieloma, często bardzo ostrymi kątami.

W środku tabletu znalazło się miejsce na 3 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na gry i inne aplikacje. Firma nie podała jaki procesor napędza Play Tab. Zaznaczyła za to, że ma baterię o pojemności 5,000 mAh, co ma wystarczyć na „długotrwające zabawy przy grach”.

Play Tab będzie sprzedawany w Europie od końca wakacji w cenie 249 dolarów.

Foto: Archos.

Czytaj więcej: Nowy iPad mini i jedno ważne pytanie. Dla kogo jest ten sprzęt?
Czytaj więcej: Największa elektrownia słoneczna powstała w Maroku. Wystarczy by zasilić Warszawę.

Podziel się artykułem