Elektryczny van od Mercedesa oparty na Klasie V. Jego koncept zobaczymy już za miesiąc

elektryczny van

5 marca rozpoczną się targi motoryzacyjne  w Genewie i tam Mercedes-Benz pokaże model koncepcyjny van-a z napędem elektrycznym opartego na samochodach Klasy V.

Zaprezentowany samochód będzie, jak twierdzi niemiecki koncern, pierwszym konkretnym spojrzeniem na przyszłość wielofunkcyjnych samochodów – właśnie takich, które powstają w ramach Klasy V.

Nowy pojazd ma być luksusowy i w wersji osobowej. Konkurować będzie z Volkswagenem I.D. Buzz, czyli elektryczną wariacją na temat legendarnego „ogórka”, który wjedzie do salonów za mniej więcej trzy lata.

Mercedes nie podaje dokładnej daty, kiedy jego luksusowy elektryczny van zadebiutuje na rynku, ale można się tego spodziewać w 2021 lub w 2022 roku. Współgrają też z tym wcześniej ogłoszone zamiary firmy, która zapowiedziała, że do 2022 roku chce mieć w sprzedaży ponad 10 samochodów z napędem elektrycznym.

Pierwszym z nich, dodajmy, będzie crossover EQC, którego sprzedaż ma rozpocząć się w połowie tego roku – ten pojazd ma konkurować z takimi samochodami jak Tesla X, Jaguar I-Pace i Audi e-tron.

Foto: Mercedes/Klasa V.

Czytaj więcej: Skoda Kamiq – ależ to będzie ładny samochód. Pokazano pierwsze rysunki SUV-a, którego zobaczymy za dwa miesiące.
Czytaj więcej: Mikrodrony Black Hornet dla amerykańskiej armii. Ciche, małe i dla każdego oddziału.

Podziel się artykułem