Skoda Kamiq – ależ to będzie ładny samochód. Pokazano pierwsze rysunki SUV-a, którego zobaczymy za dwa miesiące

Skoda Kamiq

Skoda zaprezentowała pierwsze szkice nowego modelu Kamiq. Będzie to niewielki SUV, którego premiera odbędzie się na targach w Genewie 5 marca.

Rysunki robią wrażenie. Bardzo odważna, muskularna bryła samochodu z głębokimi bocznymi tłoczeniami i dużymi kołami wydają się niemal zaprzeczeniem dotychczasowej, bardzo konserwatywnej, czesko-niemieckiej szkoły designu.

Nowością jest też podzielenie przednich reflektorów – pojawiły się wąskie ledowe lampy do jazdy w dzień. Mówiąc krótko, samochód na rysunkach prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Ale z drugiej strony przedstawione szkice nie są całkowitym zaskoczeniem. Rok temu Skoda zaprezentowała koncepcyjny model SUV-a Vision X, który rozwinął się do modelu Kamiq, którego zobaczymy na nadchodzących tragach motoryzacyjnych w Genewie. Był to samochód bardzo podobny do tego, co pokazano teraz na szkicach.

Skoda Kamiq jest oparta na platformie Volkswagena MQB, wykorzystano ją również do budowy ostatniej wersji Octavii. W grupie VW samochód będzie konkurował z Seatem Aroną i VT T-Roc. Inni konkurenci to Hyundai Kona i Kia Stonic.

Nie znamy szczegółów dotyczących napędu – choć raczej na pewno będą to doładowane silniki benzynowe o niewielkiej pojemności.

Do tego sporo elektroniki w rodzaju aktywnego tempomatu i systemu kontroli martwego pola.

Skoda ma nadzieję, że Kamiq zwiększy jej sprzedaż – to ma być drugi najlepiej sprzedający się SUV w jej ofercie po kompaktowym Karoqu.

Foto: Skoda.

Czytaj więcej: Strajk w Audi na Węgrzech. Związkowiec się wygadał, ile koncern płaci robotnikom w Europie Wschodniej. To nie są kokosy.
Czytaj więcej: Małe volkswageny wkrótce mocno podrożeją. Mówi szef niemieckiego koncernu.

Podziel się artykułem