Koniec z tradycyjnymi głośnikami w smartfonach? Źródłem dźwięku w LG G8 będzie wibrujący ekran

LG G7

Sound on Display to nowa technologia rozwijana przez LG. Dotąd zastosowana w wysokiej klasy telewizorach koreańskiej marki. Teraz  być może trafi do jej flagowego smartfonu LG G8.

W technologii Sound on Display źródłem dźwięku nie jest głośnik ukryty za mniejszym lub większym grillem, ale sam ekran – on wibruje. Przy czym te wibracje mogą być bardzo subtelne, słyszalne dopiero po przyłożeniu ucha do niego dzięki zjawisku przewodnictwa kostnego (ekran, wibrując, wytwarza dźwięk, który słyszymy dzięki rozchodzeniu się fal wewnątrz organizmu) lub też nieco głośniejsze, rozchodzące się jak tradycyjna fala dźwiękowa biegnąca od głośnika.

Prototyp telefonu wykorzystującego przewodnictwo kostne pokazał Samsung w maju podczas Display Week w Los Angeles. Smarfton przypominał model Galaxy S9 z 6,2-calowym ekranem. I jest wielce prawdopodobne, że tym rozwiązaniem Samsung pochwali się również na nadchodzących największych na świecie targach elektroniki użytkowej CES 2019.

W ubiegłym roku LG zaprezentował na nich telewizory z technologią Sound on Display – źródłem dźwięku był w nich ekran. I jak twierdzi Steve H.McFly, znany leaker, teraz ten pomysł zostanie przeniesiony do nowego flagowego smartfonu Koreańczyków – LG G8. To pozwoli stworzyć telefon pozbawiony ramek, bez żadnego grilla na głośnik lub mikrofon.

Nie wiemy niestety, kiedy LG G8 pojawi się na rynku. Na CES 2019 raczej nie. Może pod koniec lutego na targach w Barcelonie, albo – co jeszcze bardziej prawdopodobne – dopiero późną wiosną.

Czytaj więcej: Notebook z dwoma ekranami. Dell ma nowy pomysł.
Czytaj więcej: Cybic Legend – pierwszy rower, z którym możesz porozmawiać. Wyposażono go w inteligentny głośnik Amazon Alexa.

Podziel się artykułem