Cybic Legend – pierwszy rower, z którym możesz porozmawiać. Wyposażono go w inteligentny głośnik Amazon Alexa

Cybic E-Legend

W połowie roku do brytyjskiej sieci salonów z rowerami Halfords wjedzie niezwykły rower – Cybic Legend. Będzie mu można wydawać polecenia głosem, np. „Pokaż najkrótszą drogę do domu”.

Amazon ma nieco inną strategię rozwoju swojego inteligentnego głośnika niż Google. Chętnie integruje go z produktami innych firm – czasem to np. sprzęt audio uznanej marki, kiedy indziej… kuchenka mikrofalowa. Teraz nadszedł czas na rower.

A dokładnie to nawet dwa. Tradycyjny bicykl z dwoma pedałami – Cybic Legend – oraz jego elektryczna wersja – Cybic E-Legend – wjadą do salonów sieci Halfords w Wielkiej Brytanii i Irlandii już latem. Rowery będą miały zamontowany na kierownicy dość duży wyświetlacz LCD zintegrowany z głośnikiem Amazon Alexa i wzbogacony o odpowiednie oprogramowanie ułatwiające życie rowerzyście.

Polecenia rowerowi będziemy mogli wydawać głosem w trakcie pedałowania. Alexa włączy więc za nas np. lampki w rowerze, pokaże najkrótszą drogę do domu na mapie i będzie nas nawigować do wybranego celu lub rozpocznie odtwarzanie ulubionego utworu.

W oryginalnym systemie rowerowym zaszyto również alarm przeciwkradzieżowy, a sam jednoślad będzie sprzedawany razem z trzyletnim abonamentem sieci Vodafone na internetową transmisję danych – to niezbędny warunek do tego, by Alexa działała bezbłędnie.

Rowery Cybic Legend oraz Cybic E-Legend mają być po raz pierwszy zaprezentowane publicznie na rozpoczynających się 8 stycznia targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas.

Foto: Halfords.

Czytaj więcej: Tim Cook, szef Apple’a, pisze list do akcjonariuszy. iPhone’y stały się za drogie – to najważniejszy wniosek po jego lekturze.
Czytaj więcej: Rekordowa sprzedaż samochodów elektrycznych w Norwegii. Niemal co trzeci ma już taki napęd.

Podziel się artykułem