Notebook z dwoma ekranami. Dell ma nowy pomysł

notebook z dwoma ekranami

Urząd patentowy w USA przyznał kolejny patent Dellowi. Tym razem jeden z największych producentów komputerów PC na świecie wpadł na pomysł wyprodukowania notebooka z dwoma dużymi ekranami.

Z rysunków znajdujących się w dokumencie patentowym można się wiele dowiedzieć. Po pierwsze, monitory wydają się być podłączone do notebooka przeciętnej wielkości – dotąd zwykle wyposażonego w pojedynczy ekran o przekątnej 15 cali. Takie rozwiązanie spodobać się może wielu profesjonalistom pracującym równocześnie na dwóch monitorach, w tym np. grafikom i montażystom wideo. Zyskują oryginalny sprzęt do wydajnej pracy.

Monitory montowane są do notebooka za pomocą pomysłowych zatrzasków. Pozwalają zarówno na niezależne ustawienie stopnia pochylenia każdego z monitorów, jak i ich całkowite odpięcie od komputera.

Jeżeli z jakiś powodów wolimy pracować z wykorzystaniem tylko jednego monitora, drugiego możemy odpiąć i odłożyć na półkę.

Istnieje też możliwość instalacji jeden z monitorów odwrotnie – tyłem do użytkownika notebooka. To czyni nowy sprzęt Della między innymi idealnym narzędziem do prezentacji.

Pomysłowy system zatrzasków pozwala też „spakować” cały sprzęt na czas podróży – składa on się wtedy trochę jak książka, komputer i klawiatura trafiają do środka, pomiędzy dwa monitory.

Niestety, nie wiemy, czy i kiedy Dell pokaże pierwszy komputer oparty na zarejestrowanym już patencie.

Czytaj więcej: Wyciekło pierwsze zdjęcie smartfonu Samsung Galaxy S10 oraz filmik pokazujący nowy niezwykły telefon Xiaomi.
Czytaj więcej: Cybic Legend – pierwszy rower, z którym możesz porozmawiać. Wyposażono go w inteligentny głośnik Amazon Alexa.

Podziel się artykułem